Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szerintetek jobb magánrendelés...

Szerintetek jobb magánrendelésre járni terhesgondozás miatt?

Figyelt kérdés
Jobban odafigyelnek a kismamára? Havonta hányszor kell menni?

2014. márc. 20. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát jóval tovább uh-oznak, beszélgetnek,m válaszolnak a kérdésekre, sok helyen leveszik a vért is nem kell külön laborokba rohangálni. csomó képet kapsz sokhelyen videót is. AKinek van 4D gépe az mindig megmutatja azon is a babát igy akár már a 12. héten meg tudja mondani a nemét. Tehát jóval kényelmesebb és nem mindig más vizsgál. nem ráznak le ugy mint SZTK-n. Általában havonta van vizsgálat.
2014. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Magánrendelésen tényleg odafigyelnek rám és a babára. Az sztk terhesgondozóból 1,5 perc után kidobtak, megkérdezték hány hetes vagyok, van e panaszom. Pecsételtek a kiskönyvembe és ágyő.

Orvosonként változó, hogy mennyi időnként kell járni magánrendelésre, de a legtöbb helyen havonta (én 3 hetente megyek problémásabb terhességgel).

2014. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
igen.
2014. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem megérte, nagyon megnyugtatott mindig a dokim, rám szánta az időt, mindent elmagyarázott (leleteket, kérdésekre válaszokat), és mivel nála szültem, így már ismerős volt, és megvolt a bizalom.
2014. márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
persze. alapvetően "minden miatt" jobb magánrendelésre járni, ha teheted.
2014. márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb a magánrendelés!Nem érzi azt az ember hogy futószalagon menne a dolog! Éngem nem hiv be az orvos havonta az elsőnél voltam 6 hetesen utána 12 hetesen aztán most kell mennem csak 20 hetesre :) Majd kiderűl hogy félidő után havonta kell-e mennem. Szóval ha megtehetetd akkor maszek de ha nem akkor sincs baj csak max nem kapsz plussz szolgáltatást!19hkm
2014. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem bántam meg, hogy magánrendelésre jártam. Ugyan nincs uh gépe, de egy alkalomért csak 3 ezer ft-ot kért, havonta kellett járnom, mindent át tudtunk beszélni, megvizsgált, kézi szívhangfigyelővel is mindig meghallgatta a szívét, és amikor 16 hetesen csak egy pillanatra csípte el, de nem tudta megnézni a frekvenciát, képes volt fél órán át keresni, pedig én voltam az utolsó páciense este 9-kor. Egyáltalán nem volt ideges, nem láttam rajta, hogy sietne, én már mondtam, hogy hagyjuk, mert ez ciki már nekem, de ő ragaszkodott hozzá, mert így lesz nyugodt, ekkor tudtam, hogy jól választottam, és a szülésnél sem fog mindenáron gyorsan túl lenni rajta, gyorsítani, tágítgatni stb.
2014. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

elég egyöntetű a vélemény, köszönöm h válaszoltatok:)

Így könnyen eldöntöttem h érdemes magánrendelésre járni.

2014. márc. 20. 14:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én esetemben nem mondanám. Illetve csak annyit, hogy csakis azért jártam magánrendelésre, mert különben nem vállalt volna a fogadott dokim, bár nem hozzá ragaszkodtam, hanem a kórházhoz, ahova sajnos egyébként nem mehettem volna szülni. A 23. héttől jártam a magándokihoz, mert azt is hallottam, hogy időben kell hozzá bejelentkezni, mert ha betelik a létszám, nem fog vállalni a kiírt időpontra több szülést. De én azt tapasztaltam egyébként, hogy legalábbis nálunk a tb alapú vizsgálatokon is minden doki nagyon alapos és kedves volt. Volt olyan, hogy nem volt kedvem egy-egy problémával a magándokimhoz menni, mert utazni kellett volna, csak elmentem a tb alapú rendelésre és nagyon odafigyelve megvizsgáltak. Épp elég volt a dokihoz a havi egyszeri vizsgálatokra elmenni, amit elvárt és elég húzós összegeket kért. Annyi előnye volt azért a dolognak, hogy a ctg-re már nem abba a kórházba kell mászkálnom, ahol nem szeretnék szülni, bár oda tartozom, hanem mehetek tb-alapon a magándokim kórházába, bár ezt sem magától ajánlotta fel, csak rákérdeztem, ugyanis szép pénzért nála is lehet ctg-t csináltatni. Ha újra kezdeném, akkor is az elejét sima tb alapon csinálnám, és csak a 23-24. hét körül keresnék magándokit.
2014. márc. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, milyen a magánrendelés, mert eddig csak sztk-s dokinál voltam, most várom a 3. babát. És teljesen meg voltam elégedve, ha kérdeztem, válaszoltak, normálisan vizsgáltak. Mondjuk nálunk a védőnő intézte mindig az időpontot a havi egyszeri centrális tanácsadásra (ami annyi, hogy bent a kórházban van egyszerre a védőnői tanácsadás és az orvosi vizsgálat), meg a vérvételeket is intézte. Idén már picit változott a rendszer, így az időpontokat nekem kell kérni, de az ellátással semmi bajom. Igaz, nincsenek is extra elvárásaim.

Szüléshez orvost nem fogadtam, csak szülésznőt.

Személy szerint én sajnálnám kiadni magándokira azt a rengeteg pénzt, főleg hogy mellette fizetem a tb-t, nem is keveset.

2014. márc. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!