Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A munkaltato köteles elengedni...

A munkaltato köteles elengedni a kötelező vizsgálatokra? 16 hetes kismama vagyok de egyfolytába húzza a száját.

Figyelt kérdés

2014. jún. 25. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

Úgy tudom, hogy a kötelező vizsgálatokra köteles elengedni, és le se dolgoztathatja veled a kieső időt.

Elég szemét főnököd van, te szegény, keresd meg a jogszabályt és told az orra alá...

[link]

2014. jún. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha ilyen "megértő" fönököd van,menj el táppénzre.Inkább írasd ki magad,mint idegeskedj állandóan,ha vizsgálatra kell menned.Neked most nyugalom kell:)
2014. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekemba főnököm a 14-15 . hétig tök jó fej volt aztàn hirtelen valami baja lett és mondta hogy próbáljam munkaidő utána tenni a vizsgálatokat. Ha ez olyan egyszerű lenne...hát nem is nagyon jött össze. Elengedni ő is elengedett de folyton csesztetett még akkor is ha mindent tökéletesen csináltam is...aztán elkezdtem görcsölgetni és nehezen bírtam a melót..nagyon gyorsan fáradtam , többször haza kellett jönnöm napközbe így a dokim kiírt táppénzre. Azóta csak akkor látom a főnököm ha papírt adok le...és nagyon mézes mázosan tud viselkedni...

Bocsi hogy kicsit hosszabb lett csak ez a tapasztalatom..engem is elengedett a vizsgálatokra csak húzta a száját ...

2014. jún. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Halál idegesitő hogy még én érzem maham rosszul ha elkell mennem, napersze ferfi az illető... hát úgy vagyok vele ha sokáig játsza a kegyetlent elmegyek táppénzre utána meg sirjon hogy ninvs embere...mert a helyemre nem tud mást felvenni... Köszi csajok!!
2014. jún. 25. 08:39
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
4szer köteles elengedni a kötelező vizsgálatokra.
2014. jún. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Köteles elengedni, nem dolgoztathatja le, de a távollét idejére természetesen nem kapsz fizetést.
2014. jún. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Kötelezőkre kötelező elengedni. Kérdező azért rosszindulatunk sem kell lenni. Ő is a munkájából él meg.
2014. jún. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ez nem rosszindulat volt...teljesen jogos! ha a főnöke viselkedése miatt lelkiismeret furdalása van és stresszeli magát az a babának nem tesz jót. Ha anyagilag megengedheti akkor inkább menjen táppénzre és legyen nyugodt a babavárás...a főnök meg megoldja. Az enyémnek is sikerült valahogy pedig nálunk is ember hiány volt és most is van de beraktak valakit a helyemre. És nincs lelkiismeret furdalásom mert tudom hogy nem idegeskedem a főnök miatt így a babámnak is sokkal jobb.

És amíg a főnök 4-5-ször többet keres addig ne legyen egy szava sem. Főleg ha kötelező vizsgálatok.

2014. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Arra írtam hogy kérdező írta hogy mert férfi az illető.

Még jó, hogy többet keres egy főnök mint a dolgozó, ha annyit keresne miért kockáztatná mindenét, egyszerűbb lenne elmenni neki is akkor simán szalagra vagy bárhova.

2014. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az viszont tény hogy a férfiak kevésbé megértőbbek.sajnos nem egy ilyen esetet láttam már ismerősök körében illetve itt is több kérdést is olvastam ahol férfi volt a főnök és hasonló volt a probléma is.

Arra értettem a főnök=több fizetés dolgot hogy nem véletlenül kapja a fizetését. Ő a főnök meg kell tudnia oldani egy ilyen problémát is..ha a kismama elmegy gyedre akkor Azt is megoldják valahogy ha van embere ha nincs..ez a feladata és a leendő anyuka ezért nem érezhet lelkiismeret furdalást.

De lehet én látom rosszul. Ha ígyvan szóljatok nyugodtan.

2014. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!