Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Németországban mik a kötelező...

Németországban mik a kötelező vizsgálatok? A 12. heti ultrahangon az orvos miért nem nézett nyakiredőt?

Figyelt kérdés
11h4n kismama vagyok,az orvosom (nem magán doki) 2 perc alatt végzett az ultrahaggal, úgy tudtam, h itt is nézik a tarkóredőt, de nem így történt. Menjek másik orvoshoz? vagy keressek egy szonográfust? ez nem kötelező itt?

2013. dec. 20. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nälam sem neztek a 12 heten.Kötelezö Uh 9-12 het, 19-22, 29-32 a többinel, amikor mesz ellenörzesre es kersz uh-t fizetned kell. En eddig egyet csinältattam a kötelezöeken kivül az 35 euro bolt.
2013. dec. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Amikor fizettél érte akkor jobban odafigyelt? vagy nálad is 2 perc volt?

köszi a választ:)

2013. dec. 20. 10:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Amikor fizettem, kb fel orän kersztül nezte :)

Söt amikor szoltam hogy szeretnek egy plusz ultrahangot amiert fizetnek, rögtön be is hivtak.

Elötte levö vizsgälatoknäl idöpontra mentem megis värhattam 1-1,5 orät.

Ugyhogy itt is penzehesek. :S

2013. dec. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyszerű. ..kipróbálom hátha beválik...nem gondoltam volna...de megér ennyit, 4 hét múlva kell vissza mennem elvileg nem fog ultrahangozni, de akkor bevetjük apa pénztárcáját:)
2013. dec. 22. 11:13
 5/10 anonim ***** válasza:

:D

Söt en ugy vettem eszre, hogy kedvesebbek is voltak mikor fizettem. Eszmeletlen, hogy 35 euro mikre nem kepes :D

2013. dec. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Velük ezen a téren nincs is gond, aranyosak főleg a két aszisztens:) a doki bácsi is rendes...csak hanyag:/ nem tudom mi alapján döntött úgy, h nekem nincs szükségem erre a vizsgálatra..otthon is ratyi az eü. Vannak kismama ismerőseim, és mégis egy vacak sztk.n is de át nézik a babát. Első babámat várom, lehet, h én komplikálom túl...de azért legközelebb meg mondom, h fizetek csak csinálja meg rendesen...

Gondolom ha megyünk szülni is perkálni kell...te fizettél érte?

2013. dec. 23. 07:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is elsö gyerek.

Meg nem szültem.

Viszont azt biztosra tudom, hogy nem kell fizetni.Van 1 ismerösöm, ö 2 honappal ezelött szült, en is abban a korhäzba fogok menni.Ott nem kell.

Szerintem itt nincs halapenz.

Megkerdezhetem, hogy melyik värosban elsz? En hamburgi vagyok.

2013. dec. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is németben szeretnék szülni. Járok is már egy ideje egy orvoshoz, aki magyar :)

Nem tudok rá rosszat mondani, ha sikerül teherbe esnem is hozzà szeretnèk járni. Ami nem szimpi hogy az asszisztensek egy kicsit futószalag módon kezelnek. SőT mikor fontos lett volna hogy menjek vizsgàlatra, nem adtak időpontot. KivAncsi leszek a terhesgondozasnal. Egyébként voltam màr egy párszor, vérvételen stb...és még semmit nem fizettem.

2014. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt viszont elhatároztam, hogy ha itt nem csinálják meg uh ban ami elvileg fontos, mert nálunk az, akkor otthon megcsináltatom. Eu- s kartyaval otthon fogadnak!
2014. jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én Aacheni vagyok, Köln fele van:)
2014. jan. 30. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!