Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesség esetén a terheléses...

Terhesség esetén a terheléses vércukor eredmény értékek milyen határon belül jók? Védőnőm azt mondta hogy 7 felett már rossz.

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 08:21
1 2
 11/19 Ditta323 ***** válasza:

Kedves 10-es!

Az remek akkor. Akkor már csak egy dolgot nem értek, miért nem lehetne egységesíteni a terhesgondozást? Mert ezek szerint valaki feltesz egy egyszerű kérdést és kap 1000 választ és mégse jó, mert neki 1001.-et mond az orvosa.

Nem vitatkozni szeretnék, csak a tapasztalatomat írtam le, és akkor tartozom egy elnézésttel is.

2014. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kedves Ditta!

Semmi gond nincsen ebből ez már kitapasztaltam, hogy sajnos nincsen mindenre jó egységes válasz az ország határain belül.

Van egy kismama akivel napi szinten tartom a kapcsolatot, mert egy napra vagyunk kiírva, csak más megyében lakunk egymástól kb 150 km-nyire. Eddig alig volt olyan dolog ami egyezett nálunk vizsgálatok, orvosok, védőnők, szabályok terén...

Szóval az ember megpróbálja (sokszor sikertelenül) kibogarászni, hogy akkor most mi is vonatkozhat rá.

Jó több ember hozzászólását is elolvasni, mert ki tudja hogy melyik ledz az adott térségre is igaz.

2014. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg ha a 2 órás cukor érték az éhgyomri alá esik, az túlzott inzulinválaszt jelent (azaz túl sok inzulint termel a szervezet általában rezisztencia miatt), elméletileg az sem jó, mivel a nagy intervallumban ingadozó vércukor ugyanúgy problémára utal, mint a tartósan magas, és a hipoglikémia is káros a szervezetre, de valóban inkább a magas értékekre figyelnek oda. Egyébként nálunk is a 7,8 a határérték.
2014. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

2011-ben korai OGTT 2 órás eredmény 7,1, a 24 hetesen elvégzett 2 órás 7,2 nem küldtek sehova.

Most korai OGTT 2 órás 5,5 és terhes cukorgondozóba küldtek ahol megmondták semmi bajom nincs.


Szóval én már nem tudom xD

2014. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A cukorterheles határa 7.8!!!! Ez a cukros viz megivasa után 2 órával érvényes! A cukorterhelest a 26. Heten kell végezni, nem a 24en, mert addig romolhatnak az értékek. Nagy a sötétség a fejekben az orvosok között is. A masodik terhessegemet csinálom cukrosan vegig. A Honved kórház diabetologiajara jarok, ahol Baranyai doktorno országos szaktekintély, amut mondd az ugy van. Ő 7.8 alatt senkit nem dietaztat. A zsemle tej terhelés határa 1 óra utan 7.
2014. aug. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Cukros víznél, 2 óra után 7,8 felett kell a diéta. 7 és 7,8 között határértéknek szokták mondani, és rá 2 hétre általában megismétlik a vizsgálatot. Ha akkor jó, akkor el lehet felejteni, ha akkor is ugyanúgy csak határérték, akkor józan ész szerint kell diétázni, vagyis nagyon odafigyelni, hogy magas szénhidráttartalmú ételeket ne egyen az ember, de nem kötelező a szigorú diéta és az állandó ellenőrzés. Velem ez történt.
2014. aug. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%

"Akkor ez valószínű az ország egyes területein is másként van."

Ez nem területfüggő, hanem korfüggő. Ti., hogy mikor végzett az illető orvos. A gyógyszeripar folyamatosan csökkenti az általa kritikusnak ítélt mértéket, hogy minél előbb elkezdhesse adagolni a gyógyszert. Csakúgy, mint a koleszterinnél.

2014. aug. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Salgótarján. Cukros terheléses vizsgálat 2 órás eredménye nem lehet 7,8 felett (a kiflis, tejes vizsgálatnál nem tudom, mi a helyzet). Nekem 9,2 lett. 180 grammos CH diétát kellett tartanom. Ez 4 éve volt. Kislányom és én is jól vagyunk, vércukor rendben, tudatosan ellenőrizzük :D

Boldog babavárást és jó egészséget Nektek!

2014. aug. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bocs, cukros vizes...
2014. aug. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!