Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukor eredmény!...

Terheléses vércukor eredmény! Aki ért hozzá segítsen?

Figyelt kérdés

Éhgyomri glükóz: 4.9mmol/l ref.tart:3.9-5.9


Terhelés után 2h :8,5mmol/l


14 hetes terhes vagyok és magas az inzulinom.


2012. szept. 21. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:

elég magas a cukrod..sok a 8,5.

mit mondott a doki az eredményről?

2012. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

semmit nem mondott még mert kedden megyek hozzá.

pedig szedem a Meforal 850mg-os gyógyszert napi 3x. és nem eszem cukrosat sem. teljesen kétségbe vagyok esve.

2012. szept. 21. 13:56
 3/8 anonim ***** válasza:

még most láttam hogy csak 14 hetes vagy

terhelésest csak a 24 hét körül csinálnak

neked hogyhogy ilyen hamar?

cukor volt a vizeletben?


sajnos terhesség alatt is kialakul cukorbetegség,de diétázással a gond megoldható ne aggódj

2012. szept. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerint már eddig is cukorbeteg voltál, különben nem csináltak volna ilyen korán terhelést.

Vagy esetleg előző babával már voltak gondok?

GDM-es voltál?

A 8,5 magas terheléses értéknek, de gondolom beállítják majd a gyógyszered és a diétádat, és akkor minden rendben lesz.

Boldog babavárást!

2012. szept. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
azért csináltak ilyen hamar mert nagyon magas az inzulinom is és mondta az endokrinológus h csináltassak egy terheléses vércukrot mert már ilyenkor látszik ha vki cukros lesz e a terhesség alatt vagy sem. de én ezt nem gondoltam vna. elegem van mindenből.az is most derült ki h vesekövem van.mi jöhet még??
2012. szept. 21. 14:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Hú, hát sajnálom.

De inkább annak örülj, hogy idejében kiderült. Így ha tartod majd a diétát, semmi bajod nem lesz Neked sem és a kicsinek sem. Ez azért fontos, mert így csak szülésig kell diétáznod, utána meg többé nem, fordítva sokkal rosszabb lenne, hidd el, még akkor is, ha most hosszúnak tűnik...

2012. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
olyan kedves vagy!!!jól esik!! nagyon szépen köszönöm a biztatást!
2012. szept. 21. 14:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, mert meg is maradhat a cukra. Diétáznod kell, esetleg kapsz inzulint, nem olyan vészes, mint hangzik.Hamar beleszoksz.
2012. szept. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!