Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Császármetszésnél álltalában...

Császármetszésnél álltalában több vért vesztenek mint hüvelyi szülésnél?

Figyelt kérdés
szerintetek szedjek valami vérszaporítot? elég vérszegény vagyok vagy kb. ugyan annyi vért veszitenek? MIT CSINÁLJAK AGGODOM! Muszály a császár!

2014. okt. 27. 03:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért muszáj a császár?


Valamivel többet veszítenek, igen, a vágások miatt. Az orvosod mit mond a vérszegénységedre?

2014. okt. 27. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A vérképed alapján nem kell vasat szedned? Nem szedsz terhesvitamint?

Ha császárod lesz, akkor legalább valami vaskészítményt szedj, mert terhesség alatt vérzékenyebb az ember, és jóval több vért veszít, mint hüvelyi szülés esetén, hiszen a császármetszés műtét.

Nálam úgy volt, hogy a császármetszéskor ránéz a doki a petefészkemre és az abban lévő óriási cisztára. Aztán mondta, hogy esély sem volt rá, mert mindenhonnan ömlött a vér, azonnal be kellett fejezni a műtétet és összezárni a sebeket.

2014. okt. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy többet. Egy nyílt hasi műtétről beszélünk, nem??? Beszélj az orvosoddal, hogy segítsen, mert ettől félsz. Ez nem titok, erről beszélni kell és orvosolni.
2014. okt. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha vérszegény vagy persze, hogy szedj - vasat, folsavat, B12-őt. Sok doki automatikusan ajánlja szülés előtt.

Én (előző császár utáni trombózis) miatt elég sok vérhigítót kellett szurkáljak terhesen és még császár után 12 hétig, mégsem véreztem el, pedig nagy parám volt.

2014. okt. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 100 ml volt a vérveszteségem.

Nem gondolnám, hogy az olyan huh de sok.

Nem feltétlen kell sokat veszíteni...

2014. okt. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hüvelyi úton szültem, nem vált le a méhlepény, tépkedték, majdnem egy liter vért vesztettem. Kb a teljes vérmennyiségem 20%-át locsoltam szét.

Mivel tököltek a vérátömlesztéssel, végül visszautasítottam (már pakoltam haza, amikor jöttek az ötlettel, napokkal később) és az orvosommal egyeztetve egyszerűen csak vasat szedtem. 2-3 hét alatt rendbejöttem, pedig traumás sérüléseknél szokás ennyi vért veszteni.

2014. okt. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! azért muszály a császár mert tavaly volt egy halva szülésem a köldökzsinor rövidsége miatt..:'( és nagyon félek csak császárrol is hallodtam nagyon rosszakat :(
2014. okt. 27. 09:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne olvass rémhíreket a császárról, igen, mindennek megvan a kockázata. Jobb ha nem tudsz róla. A vérszegénységedet gondolom látják a laborvizsgálatokon, de az orvosoddal mindenképpen beszélj erről, már csak azért is mert megnyugtat. Ne rágódj rajta, kérdezz rá, ezért van. Sok sikert!
2014. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!