Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tudok védőnőt cserélni?

Tudok védőnőt cserélni?

Figyelt kérdés

Ismerősök mesélik hogy az övék vérnyomást mér, súlyt, vizeletet ellenőriz, baba szívhangot néz ... az enyém megméri a vérnyomásom, aztán ennyi. Nem igazán vagyok nyugodt miatta.

Falunk lakunk, de mindennap megyek be a városba dolgozni, kényelmesebb is lenne.



2014. nov. 4. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Én úgy tudom, hogy Magyarországon oda kell járnod védőnőhöz, amelyik körzetbe a lakhelyed szerint tartozol. Esetedben akkor válthatnál, ha beköltöznél a városba.


De pl. én külföldön élek, itt nincs olyan, hogy védőnő!

Nőgyógyász van és családorvos, családorvosnál az asszisztens végzi ezeket a vizsgálatokat, bár nekem még a terhességem alatt egyszer se néztek vizeletet (25 hetes kismama vagyok), viszont elküldenek vérvételre, terheléses cukorra, antitest vizsgálatra, stb.

A nőgyógyász csinálja az ultrahangokat és a 12 hetes Down-szűrést.


Csak azért írtam le, hogy nem kell ennyire ráparázni. Vérnyomást, súlyt otthon is meg tudod mérni magadnak, szívhangot meg majd hallgat a doki az ultrahangon.

Vizeletvizsgálat is van gondolom időközönként...


Én Magyarországon kezdtem a terhességem, 14 hetes voltam, amikor kiköltöztem ide, de a magyar nőgyógyászom azt mondta, hogy minél később megyek védőnőhöz, annál jobb. Ő szíve szerint nem is tenné kötelezővé, mivel szerinte a védőnők csak arra jók, hogy beparáztassák mindenfélével a kismamákat, meg kukacoskodjanak, felesleges stressznek tegyenek ki bennünket.


Én személy szerint nem bánom, hogy itt nincs védőnő. Sok kismamától olvasom, hogy otthon állandóan okoskodik a védőnő, meg a nyakára mászkál mindenféle piszlicsáré indokkal, hát nekem ez nem hiányozna!

2014. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
nem
2014. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pont ma volt itt a vedonom, csupa olyan dolgot mondott el amit egyébként is tudtam mar+rám ijesztett. Szóval, eddig nem vagyok elajulva. :-/
2014. nov. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudod lecserélni. Utána olvastam, amikor megismertem a miénket. Vagy elviseled, vagy lemondod.
2014. nov. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem, de tehetsz feljelentést az ÁNTSZ-nél, hogy nem végzi a dolgát.


KÖTELEZŐ:

- vérnyomás

- vizeletvizsgálat (tesztcsíkkal)

- súly

- szívhang

Az első három a terhességi toxémia kialakulásának szűrője, amit illik nem elhanyagolni!


A védőnőd egy hlye - mondom ezt majdnem (a suli megvan, diploma nincs sajnos) védőnőként :D

2014. nov. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha van ismerős védőnő, akkor járj hozzá és papíroztasd le kettejük között. Tehát a lecserélés úgy működik (pl. albérlet esetén)lakcímkártya szól A helyre, te laksz B helyen. Jársz a B hely szerinti illetékes védőnőhöz, ő pedig elküldi az eredményeidet az A szerintinek.
2014. nov. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem cserélhetsz, mivel újszülöttként is hozzá tartoztok majd. Más körzetekbe pedig nem járhatnak be. Kérdezd meg tőle, nincs-e lehetősége egyéb vizsgálatok végzésére. Lehet nem kapott szívhanghallgatót a munkáltatójától.
2014. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Majd próbálok diszkréten rákérdezni .. köszi mindenkinek.
2014. nov. 5. 14:10
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Én védőnő vagyok, és van területen kívüli gondozottam. Keress a közelben másik védőnőt, beszéld meg vele, hogy elvállal-e. Ezután írásban kell kérned a jelenlegi védőnő ÁNTSZ vezetőjénél, és kérvényezheted a másik védőnő ellátását.
2014. nov. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!