Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kötelező terhesen felkeresni...

Kötelező terhesen felkeresni a körzeti orvost? Nem elég csak a magán szülészorvost és védőnőt? Mit csinál a körzeti orvos, milyen szerepe van?

Figyelt kérdés
terhesgondozás, körzeti orvos
2013. okt. 21. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
A védőnőt kell csak felkeresned, ő adja a beutalókat, a kiskönyvet, illetve ő mondja el mikor hova kell menned és mi vár rád. A körzetinek nem sok köze van a te terhességedhez.
2013. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a körzetihez kell menni, EKG-ra és belgyógyászati vizsgálatra, amit be is ír a kiskönyvbe
2013. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én körzetim belgyógyász, úgyhogy ő csinált ekg-t és UH-ot is, de egyébként pedig szerintem ő ad beutalót belgyógyászhoz, mert elvileg menni kell, a kiskönybe be kell írni...

A későbbiekben pedig ő tud táppénzre felvenni...

2013. okt. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor a védőnőt megkérdezem, mert kis faluban élünk és itt nincs állandóan orvos, csak kedden és csütörtökön, viszont a védőnő itt lakik, így elképzelhető, hogy az 1. válaszoló írása lesz megfelelő a helyi szokásoknak.
2013. okt. 21. 13:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem voltam a körzetinél. A belgyógyászati vizsgálatra és EKG-ra az sztk-ba kellett mennem.
2013. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5, de beutalót csak kaptál valakitől. Védőnőtől?

Nálunk: a védőnő nem ad beutalót, ő csak havonta 1x kiskönyvezik, ill. lemásolja a leleteimet. A háziorvos adott EKG és labor beutalót az első alkalommal, ill. később is, mikor mennem kellett és nem akartam a kórházig menni, csak a sztk-ba. Háziorvos még kellhet akkor is, ha szülés előtt táppénzre akarsz menni, akkor a nőgyógyász javaslata alapján ő ír ki.

2013. okt. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kellett menni, ő is beír valamit a kiskönyvbe, és nekem a laborbeutalókat is ő adta. Először nem akartam menni (első labort magánba csináltattam), de szólt a nőgyógyász, hogy menjek el és ő is írja be a magáét a kiskönyvbe.
2013. okt. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a védőnőt és nem kell mennem a körzeti orvoshoz, mert a védőnő csinálja az EKG-t a faluban és mivel a védőnő van itt minden nap, ő állítja ki a beutalókat. Akkor kell mennem a körzeti orvoshoz, ha én szeretném vagy gondom van, mert mindenben nem tudja helyettesíteni a védőnő.


Köszönöm a válaszokat. Sokat segített.

2013. okt. 21. 17:03
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem kellett a háziorvoshoz menni.

A nőgyógyász adott beutalót a belgyógyászatra.

2013. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk EKG sincs... én akkor mentem a körzetihez amikor táppénz alá vett.
2013. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!