Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terheléses cukorvizsgálatra...

Terheléses cukorvizsgálatra muszáj a gyógyszertárban vennem cukrot?

Figyelt kérdés
az nem működik hogy otthon kimérek 75 g sima kristálycukrot?
2014. dec. 11. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Gyógyszertári tisztaságú glükóz kell.

Ha az ára miatt aggódsz esetleg, nincs 200 Ft se...

2014. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem az ára miatt csak gondoltam ha nem fontos a gyógyszertári akkor inkább nem mennék el érte, persze ha kell akkor kell, ez van :)
2014. dec. 11. 10:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A kristálycukor nem ugyanaz, mint a gyógyszertári glükóz. Nem helyettesíti az egyik a másikat.
2014. dec. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit a patikában kapsz az nem kristálycukor, más az oldódása és a felszívódása is.

Nem tudom neked mondták e, nekem javasolta a nődoki is meg a védőnő is, hogy vigyek magammal egy fél citromot is, azt ott belecsavarják, és jobban iható lesz, mert nem lesz annyira édes.

2014. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, kicsit más a gyógyszertári (amúgy szerintem a lényegen nem változtat). Én forró narancsos teába tettem citrommal és termoszban vittem magammal, abszolút iható lett.
2014. dec. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Gyógyszertári glükóz kell :) Én a citrommal úgy jártam, hogy elvittem, aztán a laboros csaj rámdörrent, hogy sietni kell, idő van, és a citrom csak a nyafka kismamáknak való, én nem annak látszom, úgyhogy sürgősen húzzam le a a löttyöt... amiben fel sem volt oldódva rendesen a szőlőcukor, úgyhogy el kellett rágcsálnom az alján maradt rögöt. Aztán túl hamar vették le a második vért, mert ment a vérszállító autó. Ja, és azt senki sem mondta, hogy előtte este hat után már ne egyek. Mindez együtt azt eredményezte, hogy rossz lett az eredmény, és elküldtek diabetológiára, ami csak a szomszéd városban van. A doktornő javaslatára megismételtük a vizsgálatot az ottani laborban, érdekes módon ott figyelmeztettek, hogy előző nap este 6 után már ne egyek, olyan szőlőcukrot kaptam, ami fel is oldódott, és ki tudták várni az időt is, és az eredményem tökéletes lett. Csak azért írtam le ezeket, nehogy más is így járjon, bocs, ha kicsit OFF lett... :)
2014. dec. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
komoly az este 6? még jó hogy írtam ide, komolyan, a háziorvosom egy agyrém! nekem ő azt mondta, hogy a lötyit a laborban adják, szerencse hogy volt annyi eszem hogy felhívjam a kórházat hogy igaz-e. előzőleg már jártam úgy hogy fölöslegesen mentem be vérvételre, mert rosszul írta meg a beutalót...
2014. dec. 11. 11:43
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha magad előre összekevered, jó lassan oldódik, és sokkal egyszerűbb mindenkinek.
2014. dec. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én otthon megcsináltam limonádénak és bekeverve vittem a laborba. Iható volt. Nekem nem mondták, hogy este 6 után már nem ehetek... Ki sem bírtam volna szerintem.
2014. dec. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem jó a kristálycukor, nekem a patikában kellett megvenni és előre bekeverten bevinni. Citromom nem volt mert elfelejtettem, citromlét vittem be a vizsgálóba és mondta a nőci hogy nyugodtan önthetek abból is nem muszáj élő citrom. Így egész könnyen iható lett.
2014. dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!