Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 16 hetes uh-n nektek hány...

16 hetes uh-n nektek hány grammot mértek a baba súlyára?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom azt mondta, hogy pont akkora a súlya, amennyi betöltött 16. héten kell, hogy legyen. 150 grammot mondott és írt a papírra. Viszont ahogy néztem a neten, 80-100 grammot írnak 16. hétre, azért ez elég nagy eltérés , nem? Fura.
2015. jan. 7. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez csak becslés ne is foglalkozz vele szerintem nem sok köze van a valósághoz olyan mintha én azt mondanám neked úgy 50-60 kiló vagy és azért nem mindegy :) ezen ne is kattogj :)
2015. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kb. a 12. hétig nőnek nagyjából egyformán a babák. Utána nagyon nagy különbségek vannak. Pl. magas szülők magzatának általában hosszabb a combcsontja mint a többi, hasonló korúé, ráadásul ilyenkor mint a kamaszok úgy nőnek: egyik héten a kezük nyúlik, utána valami másuk nő.

Ilyenkor már a BPD, AC és FL (fej átmérő, haskörfogat, combcsont hossz) nézik hogy jó-e a súly és nem papírforma szerint. Ráadásul minden ember 1-2 mm-t másképp mér, mert az orvosok se futószalagról jöttek, a babák is mindig másképp fekszenek (vagy nem) és a gépek is különbözőek. Baja biztos nincs attól, hogy 150 g-os :)

2015. jan. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-) A nagyobbik gyerkőcnél meg mindig az volt a baj, hogy rövid a combcsontja, állandóan ultrahangozott a doki mert félt tőle hogy nem fejlődik megfelelően. Itt meg pont az ellenkezője.
2015. jan. 8. 20:04
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem egy uh-on se írták rá a súlyát :S
2015. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!