Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan zajlik a 37-38. heti...

Hogyan zajlik a 37-38. heti ultrahangvizsgálat a Szent Margit Kórházban?

Figyelt kérdés
Csajok, akik a Szt. Margitban szültetek, jártatok terhesgondozásra, milyen a 37-38. heti ultrahangvizsgálat? Kértem időpontot telefonon, meg sem kérdezték, milyen fajtára szeretnék (4D, vagy OEP-es) bejelentkezni, csak a dokim nevét, akivel mellesleg egyszer találkoztam, a legelső gondozáson, azóta mindig csak a rohanó tarkójával vagy egy helyettessel. Eddig sosem kérdezték, ki a kezelőorvosom. Most ez lényeges? Ő fog ultrahangozni? Jövő héten megyek hozzá, ha elkapom, megérdeklődöm tőle, de ha nem, akkor a ti felvilágosításotok kellene.
2015. jan. 9. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:

hogyhogy nem találkoztál még az orvosoddal? :O nála fogsz szülni és nem szoktatok konzultálni? ez nagyon furcsa!

nekem nem volt UHom ekkor már, 36. héten volt az utolsó, tőlem se kérdezték meg soha, hogy 4D-re megyek-e, lehet a magánnak más is a száma :)

2015. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rendelőintézetben (sztk) állapították meg, hogy babám lesz, utána jártam először a kórház nőgyógyászati részén, nem ismertem a dokikat, véletlenszerűen lettem az egyikhez beírva, ha már úgyis itt vagyok alapon, akivel a legelső alkalommal úgy váltunk el, hogyha szimpatikusnak tartom, járhatok hozzá. Nekem mindegy volt, ahhoz az emberkéhez nem akartam csak járni, akinél születtem, túl fura lett volna. Problémamentes terhesség lévén havi egyszer mentem, mert az kötelező is. Vagy épp szültek a rendelési időben, vagy be sem jött, és erről csak reggel szólt.

Tőlem eddig mindig megkérdezték, hogy melyikre mennék, most nem.

2015. jan. 9. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy-hogy hogyan zajlik? Úgy és ott mint a többi:)

a 12 hetes a 20 hetes a 30 hetes és a 36 hetes. Én legalábbis ekkor voltam. Mind 4D. Szonográfus csinálja nem a nőgyógyász. Bemész UH-oz kinyomtatja a képeket,odaadja a cd-t dvd-t kifizeted és el jösz:) A épület 3.emelet szülészet. De ezt akkor tudod. Megkérdezheted,hogy ki a dokid? Tök fura.. Ott minden dokit tök kedvesnek ismertem meg. Friss élmény 3 hete született ott a kislányom:) Ha van bármi kérdésed írj nyugodtan..

2015. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezheted = megkérdezhetem... bocsi:)
2015. jan. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szikszay doktor úr, de ő szimpatikus, ezért is próbálok kitartani mellette. Akik helyette jöttek ebédszünetből, már kevésbé... De persze lehet a szüléshez máshogy állnak. Gratulálok! :)
2015. jan. 9. 18:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Szikszay? Magyar dokira tippeltem volna :D , ő mostanában zavarodott állítólag. Ja és a lányommal való terhesség végén beszólt, mert nem kértem meg hogy szülhessek nála, csak tb alapon jártam. Ezért gondoltam hogy ő az mert emberséges is nagyon, de néha olyan bunkó tud lenni. Az UH 5 percig fog tartani, szonográfus végzi. Jó hogy írtad, 34 hetes vagyok, nekem is be kell jelentkeznem, én is a Margitba járok.
2015. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Magyar doktor úr engem csak leoltott, hogyha kérdezi, hány hetes vagyok, akkor ne motyogjak, hanem a valós hetet mondjam, határozottan és érthetően. Mert ugye a 24 és 27 félrehallható, és neki sikerült is...

Na akkor lehet, hogy találkozunk, mert én meg 33 hetes vagyok. :)

2015. jan. 14. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Kozben sikerult kapnom idopontot, februar elso hetere. Oke meg sem lepodok a Magyar dokin. 😊 Nekem az utolso heten mar magasv ernyomasom lett, de meg vagyok gyozodve rola hogy a stilusa miatt, allandoan stresszeltem hogy menni kell hozza. Szules utani napokban is mergesen vizitelt nalam, varratszedeskor nagyon rendes volt, a 6 hetes kontrollon szerencsere meg mar azt sem tudta, hogy ki vagyok. 😊Most persze nem hozza jarok, Balogh Beat valasztottam maganuton 2 ok miatt, egyreszt meg egy ilyen stressz nem kell, masreszt a lanyom mellett nincs idom par orara odaulni a tb terhesgondozasra, keves segitsegem van. A Doktorno viszont nagyon kedves es orvosilag is meg vagyok vele elegedve, azert ot valasztottam a Margitbol, mert elso terhessegemnel ha fel kellett mennem a szuleszetre, ha arra jart ismeretlenul is mindig megkerdezte hogy tud-e segiteni, kire varok.
2015. jan. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!