Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan lehet megoldani a...

Hogyan lehet megoldani a vizsgálatokat munka mellett?

Figyelt kérdés

Ha az éves szabadságom már elfogyott, és a munkahelyről nem lehet eljönni csak úgy egy-két órára (egyébként is, ha valaki a kórházba megy nőgyógyászati vizsgálatra az fél- vagy egész napos program).

Kiír a háziorvos egy-egy napra, hogy vizsgálatokra tudjak menni, vagy akkor az egész várandósság idejére, vagy marad a magándoki? De akkor az amivel többet keresek, ha dolgozok a várandósság alatt, az el is megy a magándokira...

Nálatok hogy volt?


2015. máj. 9. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szabadságot kivenni. A terhesség alatti kötelező vizsgalatokra el kell hogy engedjen a munkáltató és arra az időre tavolleti díjat kell fizetnie
2015. máj. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én magándokihoz járok de akkor is kell kórházba menni pl vérvételre. De el kell hogy engedjen. Erre nem mondhatja hogy nem.
2015. máj. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden munkahelyről el lehet jönni pár órára, azon egyszerű oknál fogva, hogy KÖTELESEK elengedni, és nem úgy, hogy szabadságra engednek, hanem igazoltan és fizetetten vagy távol (nyilván ehhez igazolást is kell kérni az orvostól, hogy ne köthessenek bele).


Persze ez nem azt jelenti, hogy minden nap elrohanhatsz, illetve nem is azt, hogy egy reggeli vérvételért az egész napot távol töltheted a munkahelyedtől.


A törvény úgy szól, hogy akkor kötelesek elengedni, ha az adott vizsgálat munkaidőn kívül nem oldható meg.


Tehát, ha az sztk-s orvos például 1-től 5-ig rendel, te pedig 3-ig dolgozol, nem kell elengedniük délben, mert munkaidő után is le tudod rendezni.

2015. máj. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél végig dolgoztam, magánhoz jártam (mindig este 7-8-órakkor)! A vérvételek korán reggel voltak (sztk-ban) így sokat nem csúsztam a munkából. Ekg-ra/háziorvoshoz úgy kértem időpontot hogy munka utánra essen. A cukorterhelésnél szabit vettem ki. Kötelező ultrahangokra meg elkéretzkedtem (oda örültem hogy időben kapok időpontot, így sok beleszólásom nem volt hogy mikor mehetek)! :) A védőnővel adódtak még problémák mert neki mindig 10-12-ig volt jó! Hát volt hogy cukorterhelés után mentem hozzá, volt hogy 4 után jött hozzánk. Káosz volt az egész 9 hónap!

Most másodiknál meg az első gyerek miatt volt problémás (1 éves volt mikor teherbeestem)! Sztk-ba járok nőgyógyászhoz (szintén mindig a legkésőbbi időpontokban hogy apa hazaérjen), vérvételek megint korán reggel...addig nem indult apa melózni, védőnőhöz vittem a fiamat is, uh-okon meg anyós vigyázott a gyerekre. :) Nem egyszerű...de el KELL hogy engedjenek a munkából! Amit tudsz intézni munka előtt-után, azt próbáld úgy alakítani, hiszen te kéred az időpontokat! Van viszont ahova nem tudsz menni este (ugye az ultrahangok)!

2015. máj. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*Egyébként nincs olyan sok vizsgálat, amit csak napközben lehetne.

Eddig 26 hét alatt 3-szor kellett elkérnem magam:

Az első vérvétel a munkaidőmből fél órába került.

A 18. heti UH 1 napba (itt nem adnak rá pontos időpontot, várakozni kell órákat).

A 24. heti terheléses vércukor fél napomba.

Amikor csak vizeletet kell vinni/leadni, akkor beérek kezdésre.

(Igaz a 12. hétig csak magánba jártam, már csak azért is, mert nem akartam, hogy idő előtt megtudják odabent, ez 1 nap szabadságomba fájt - a 12. heti kombináltra csak napközbeni időpontot kaptam).

2015. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérsz igazolást, hogy vizsgálaton voltál és odaadod a munkáltatódnak.
2015. máj. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"a munkahelyről nem lehet eljönni csak úgy egy-két órára"


Pedig ilyenkor lehet, nem opcionális, hanem el kell engedniük és távolléti díj jár (azaz mintha dolgoznál ezalatt is)

2015. máj. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezekre a vizsgálatokra el kell,hogy engedjen a főnököd. Sajnos sok főnök azt hiszi ő az Atyaúristen, pedig nagyon nem.
2015. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!