Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Pontosan milyen idősen mentél/...

Pontosan milyen idősen mentél/mész 18. heti uh-ra?

Figyelt kérdés
20+2 nem sok vajon? Csak ekkorra kaptam időpontot.
2015. máj. 26. 15:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Elsővel: 20+5, másodikkal: 19+1.
2015. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18+3
2015. máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19+3 hetesen, így is nagyobb volt picit. De legfőképp úgy is a szerveket nézik. Szerintem nem gond, hogy akkor mész!:)
2015. máj. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

19+0


Nem sok amúgy, időben vagy vele.

2015. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19+3
2015. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

19+3

Nem múlik rajta semmi, a 12 hetes a lényeg, én ott is 13+5 voltam.

2015. máj. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Már lassan nem vitatkozom itt senkivel...

sem azon, hogy egy jogszabályt be kell(ene) e tartani, sem azon, hogy mi múlhat azon, ha rendellenességet látnak 18-20. heti UH.


[link]


Természetesen, ha beteg babát is megtartasz.. ahogy valaki írta, hogy akkor is ha 5 feje van akkor nem szóltam.

2015. máj. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17+6, csak akkorra volt időpont.
2015. máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves 7.


Miért, mi múlik azon, ha 18+1 helyett 20+2-nél látják meg a rendellenességet?


"A terhesség a 20. hetéig (a diagnosztikus eljárás elhúzódása esetén 24. hetéig) szakítható meg, ha a magzat genetikai, teratológiai ártalmának valószínűsége az 50 százalékot eléri."


Én úgy látom, hogy semmi.



Ráadásul bizonyos agyi deformitások a 20-21. héttől, az agyfelszín barázdálódásának megkezdődésétől pontosabban ábrázolódnak. A férjem orvos, ő éppen ezért jobban szereti, ha ezek az ultrahangok a 20. héthez közelebb készülnek. Mi pl. tudatosan tettük későbbre emiatt a 18. heti szűrést.

2015. máj. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia 9. Igen, a 19. héthez közelebb jobban szeretik az UH-ot, ezt én is tudom. Ugyanakkor azt, amit itt valaki írt, hogy a 18-20. hetin nem múlik semmi.. ezt gondolom Te mint orvosfeleség nem gondolod komolyan. Nem mondom, hogy minden esetben olyan sok múlik azon, hogy 19+5 vagy 20+1 napon történik a vizsgálat. Azonban nagyon sok kismama megkapja az orvosától a beutalót utána egy vizsgálatra, majd a kismama beteszi a táskájába és következő hét hétfőjén fölhív egy olyan genetikai tanácsadót ahonnan elküldik, majd hívja újra az orvosát, vagy körbenéz a neten, közben telik az idő míg talál egy helyet ahol fogadják. Ott már 21. hétre érkezik és ha meg is csinálják a további vizsgálatokat akkor jó esetben 22. hétre van eredménye. De az is lehet, hogy 23.-ra. Ha netán úgy alakul, hogy el szeretné vetetni a babát rácsörög a kezelőorvosára és az azt mondja, bocsi, de nálunk ilyet? Hova gondol kedves anyuka? Újabb keresgélés és 24. héten vagyunk.

Egyáltalán nem mindegy, hogy 21. vagy 24. héten történik mindez. Gondolom azt is tudod, hogy ahogy halad előre a terhesség, tehát napról napra (!) egyre több szövődmény fordulhat elő (a lelki oldalát csak így zárójelben említem..)

Ha hallottál már több anyukát aki zokogva könyörög a telefonba, hogy fogadják és láttál már nem egy és nem két olyat, akit a 24. héten az utolsó pillanatban szülesztenek akkor lehet, hogy Te is legszívesebben mindenkit legkésőbb 19. héten eltoloncolnál az UH-ra.

2015. máj. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!