Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Bele fér a határértékbe ez a...

Chibi1993 kérdése:

Bele fér a határértékbe ez a terheléses vércukor eredmény, vagy cukros lehetek?

Figyelt kérdés

Éhgyomri: 4,37 mmol/L

120'-es vércukor: 7,52 mmol/L



2015. jún. 5. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez már nem fér bele, ha jól rémlik 7 alatt felel meg. Ez valszeg egy 160 g-os ch diéta lesz, de majd a dokid megmondja.
2015. jún. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem 7,6 lett és a dokim csak annyit mondott, hogy kerüljem a fehér kenyeret meg a tésztát...

Amúgy semmi baj nem volt, teljesen egészséges babám született. Nekem pedig sem előtte, sem utána semmi cukor-problémám nem volt.


Viszont egyes dokik ekkor már diétára fognak, ami nem baj. (Én akkor hittem a dokimnak, nem is aggódtam. Utólag hallottam, hogy hű...nem fogtak diétára? De a dokim azt mondta, hogy a határérték az határérték, nem felette van, ne aggódjak. Így nem is gondoltam túl a dolgokat. De van olyan orvos, aki ezek után diétára fog, vagy elküld egy újabb vérvételre. A lényeg, hogy szerintem még ne izgulj és ne félj!)

2015. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
7,8 a kétórás határérték, teljesen megfelel az eredményed.
2015. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat :)
2015. jún. 5. 13:41
 5/7 Jubilee ***** válasza:
7.8 a határérték a terheléses vizsgálatnál, de a 7.52 jelzés értékkel szolgál, hogy nem ártana odafigyelned a cukrodra! Nekem ez a 3. cukros terhességem, az első kettőnél diétáztam, most inzulin is kell, és evés után 1 órával 7 alatt kell maradnia a cukromnak.
2015. jún. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7 alatt diéta alatt kell tartani. Egy átlagosan érkező kismamának 7,8. A te értéked határeset. Egy patikában meresd meg az egy orasat. Nekem is gyanus volt....megmértek es rossz volt. 24 het ota diétázom. Nem hiztam semmit, sajnos tegnap ota inzulinos vagyok. Figyej oda magadra a baba miatt.fontos!
2015. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát az történt,hogy mivel nem sokkal határérték alatt voltam 160 g CH-s diétára ítélt a diabetológus,azt mondta,nem vagyok cukros,de mivel a családban volt cukorbeteg(anyám,nagyanyám) ezért el végeztetett mégegy terheléses cukor vizsgálatot 1 hét diéta után :éhgyomri: 3,78 120'-es vércukor:7,18

A doki azt mondta teljesen rendben vannak az értékeim nem vagyok cukros,de figyelni kell nehogy ki alakuljon

Az itthon mért cukor értékek is teljesen normálisak voltak eddig hetente,most már 2 hetente elég lesz hozzá mennem,de csak súlyt fog nézni és az étrendi táblázatom fogja nézni ,hogy mennyit hízok .a diéta óta 1 kg lement.

folytatom a diétát a terhesség után is ugyanis nekem is jót tesz ha nincs annyi "felesleg" köszönöm a válaszolóknak a válaszokat további szép napot

2015. júl. 7. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!