Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » IR guruk, ez milyen vércukor...

IR guruk, ez milyen vércukor eredmény?

Figyelt kérdés

5,4; 6o':4,7; 12o':5,1. 75g Glukozzal.


orvos azt mondta ez teljesen rendben van. elkavarta az inzulin leletemet a kórház, és haza akart küldeni úgy hogy minek az, ebből látszik hogy ez jó.


viszont más fórumokon ir-es csajok azt mondják hogy ez nem jó, menjek szakavatottabb orvoshoz, mert ez felületes volt, és félrebeszél.


szerintetek?


(nyilván az inzulin értékek többet elárulnak majd, de amig előkeritik a laborban, addig izgulhatok!)



2015. márc. 9. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel az IR főként az inzulinra vonatkozik így ez magában nem sok....az éhomi cukrod jó viszont a 120 perces beesik az éhomi alá az nem jó...lehet enyhe...ha meglesz az inz. akkor többet fogunk majd tudni
2015. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
m.webbeteg.hu/cikkek/cukorbetegseg/121/a-2-es-tipusu-cukorbetegseg-es-tunetei
2015. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elkavarta az inzulin leletet a kórház? Egy IR vizsgálat egyben van, nem lehet a felét elkeverni, max elfelejtették megcsinálni hozzá és kavarnak most. Az a baj, hogy terheléses vércukor vizsgálatot nem lehet sűrűn egymás után csinálni, pontosan nem tudom, hogy mennyi időnként, de IR-esnél pl. fél év.

Nekem fura, hogy a 60 perces cukrod alacsonyabb, mint az éhomi, a 120 perces is alacsonyabb, mint a kiindulási. Attól tartok, ez magas inzulin kibocsátás miatt lehetett. Amint lehet, csináltass egy másik, normális IR vizsgálatot, normális endokrinológusnál.

Ha megvan mégis az inzulin lelet, akkor is keress egy IR szakértőt, ez nem játék. Merre laksz? Tudok egy-két jó endokrinológus orvos ajánlani.

Bp.-en Dr. Alföldi Sándor (Praxis Magánrendelő XI. ker.)

Kecskeméten Dr. Naszódy Péter

Debrecenben Dr. Balogh Imre

Elsőt és utolsót személyesen is megjártam, középsőt csak hallomásból ismerem.

2015. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
két külön leleten van, az egyiket kiadták a laborban, a másik elveszett az éterben. egy hét múlva előkeritik azt mondták. ha meglesz, beirom majd ide az értékeket, majd térjetek vissza légyszi. köszi a válaszokat.
2015. márc. 9. 21:57
 5/12 idnaz válasza:
ha a 120as cukker az éhgyomri alà megy, akkor az ir. nekem is így alakult a leletem, a 120as inzulin meg csak épphogy meghaladta az éhgyomri 5xösét és a 60as sem volt kiugró. nem szakavatott szem nem vette észre. +tünetekkel együtt kell nézni a leleteket. Nézd meg a pcos alapìtvànyt a neten.
2015. márc. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

pco tünetem tutira nincsen. hormonjaim se utanlank rá, pco-t én is kizártnak tartom hogy legyen. de létezik ir pco nélkül is, és vékonyaknál is.


most mehetek pénzért a mensmentisbe, mert egy őskövület szoci időkben diplomázott orvos, képtelen megállapitani hogy most ez ir, vagy sem. ott magyaráztam neki, hogy de nekem ez 3oo ezer ft-os pénzkidobást jelent (lombik) ha most hibás diagnózist állit fel, de nem nagyon hatotta meg amit mondtam. kitessékelt, hogy ne akarjak okosabb lenni, ez igy jó. de ha kiderül hogy mégsem jó valóban, akkor visszamegyek, és megmondom neki hogy adja vissza a kiba diplomáját.


nagyon kell ezzel vigyázni, lombikos fórumokon olvasom, nők akik teljesen maguk alatt vannak, hogy 7oo ezret öltek bele már sikertelen lombikokba, és a rossz inzulin értékeikkel senki nem törődött! lombik előtt ezt teljes körüen és szakszerűen ki kell viszgáltatni, ha kell plusz pénzért, mert ezt csak magánrendelőkben tudják ezek szerint normálisan diagnosztizálni. ezek az őskövület endokrinológusok NEM! TESSÉK EZZEL VIGYÁZNI!

2015. márc. 10. 09:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Az általam írt 3 orvos érti a dolgát, a MM-ben sem biztos, hogy a legjobb orvost fogod ki, ott is csak adják a gyógyszert rutinból. De hátha neked beválik!

A lombiknál bizony, hogy nem sokat törődnek az IR-rel, a Hashimoto-val és más lombik nélkül is orvosolható problémával. Az egész egy nagy üzlet. :-( Azért vannak lelkiismeretes meddőségis orvosok is szerencsére.

2015. márc. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

és ki az a lelkiismeretes meddőségi orvos? mert a mostanin nagyon azt látom hogy nagyon kiégett egy lélek lehet.


hol vannak ők? hol találom őket?


köszi a tippet!

2015. márc. 13. 16:31
 9/12 A kérdező kommentje:
nagy nehezen amúgy kicsikartam a labortól hogy részemre küldjék ki az inzulin leletemet, mert még egyszer nem megyek vissza ahhoz az ősküvülethez, aki erre az eredményre is rávágta hogy teljesen rendben van! elég volt egyszer ott ülni fél napot. szóval keddre küldik ki postán, leirom majd ez eredményt.
2015. márc. 13. 16:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha IR van, akkor először mindenképp egy jó endokrinológus kell, mert az többet ér ebben az esetben, mint bármelyik lombikos orvos. Azok nőgyógyászok, csak kiterjesztett ismeretekkel. Ha az IR kezelve lesz, akkor van esélye egyáltalán babán gondolkodni akár természetes úton, akár stimulációval. Én amúgy a BMC-be jártam Zeke dr.-hoz, de a Bp.-i Kaáliban is vannak jó orvosok, őket nem ismerem személyesen.
2015. márc. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!