Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit csináljak ha nagyon...

Mit csináljak ha nagyon szégyellős vagyok? Hogyan fogom végigcsinálni a terhesgondozást? Eddig női nőgyógyászom volt, de most nyugdíjba ment.

Figyelt kérdés

El se tudom képzelni, hogy férfi nőgyógyász vizsgáljon, pláne a szülést. Tényleg nagyon szégyellős vagyok. Itt a kórházban egy doktornő volt, nyugdíjba ment.

Be vagyok jelentkezve az egyik orvoshoz, de rettenetesen izgulok. Amúgy is izgulnék, de így meg pláne.

6 hetes vagyok

Ti mit csinálnátok a helyemben?


2015. júl. 23. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk én arra gondolnék, hogy az enyém nagyjából az ötezredik vagina, amit életében látott, úgyhogy nagy valószínűséggel a legkevésbé sem érdekli.
2015. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Én is úgy gondolom, ahogy az első. :)

Tényleg látott már olyat, amid van, úgyhogy őt egy picit sem fogja érdekelni.

Aztán majd jön a szülés, és hidd el, el fogod felejteni, hogy valaha is szégyellős voltál... :)

2015. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Semmit nem tudsz tenni; szégyellősen teszed szét a lábad! Ha más nem, gondolj arra,h biztos sok igénytelen nővel hozta már össze a sors, ha te meg igényes és fiatal vagy, igazi felüdülés leszel neki :D
2015. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Női dokit keresnék a helyedben. Vannak többen. Ég és föld a női és férfi orvos, főleg szülés közben. Tapasztalat. Ne alkudj meg, keress nőt!
2015. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Én minden alkalommal arra gondoltam, hogy a babáért teszem. Én is nagyon szégyenlős vagyok (voltam?).

De csak utólag itthon jutott eszembe, hogy a szülés alatt/után ezt totál elfelejtettem :) Annyi nővér és orvos látott a kórházban töltött 6 nap alatt, hogy nem is érdekelt már (volt fogadott orvosom, de a viziteken több doki is volt és a császáros sebet ellenőrizték)

2015. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
4-nek: Sajnos nem mindenhol van női orvos. Nálunk pl 2 éve van csak, de a stílusa nem jön be nekem. Így ha akartam volna sem tudtam volna nőhöz menni.
2015. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Ő nem nőként, hanem páciensként néz rád! Te pedig orvosként, nem mint férfi!
2015. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

Felnőtt embernek le kell tudni küzdeni a szégyenlősségét ilyen esetben.

A babád érdeke, hogy minden vizsgálatot elvégezzenek rajtad terhesen! Nem azért kell levetkőzni, mert rajtad akarja legeltetni a szemét a doki, hanem azért mert ez a dolga, segíteni akar!


Végső esetben kereshetsz női dokit persze, de ha nincs akkor muszáj arra gondolnod, hogy ennek ez a természetes rendje.

2015. júl. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%
Én például nem hisztiznék a helyedben. Ez csak egy vizsgálat. A fogorvosnál is szégyellős vagy mikor kinyitod a szádat?
2015. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Én is nagyon szégyenlős vagyok, de valahogy terhesség alatt nem zavart. Tudtam, hogy terhes vagyok, nincs más választásom "szét kell tenni a lábam". Volt fogadott dokim, de ennek ellenére volt olyan, hogy más vizsgált meg. Terhesség alatt legalább 4 doki vizsgált meg. Szülésnél pedig egyáltalán nem érdekelt, hogy ki mimet látja. Az járt a fejemben, hogy legyek minél hamarabb túl rajta. Császáros voltam, tehát voltak páran a műtőben, de akkor sem ez járt a fejemben, hogy jajj istenem most látnak mindent alól. Terhesség alatt még a szoptatás témakör zavart, hogyan fogok a kórházban a szobatársak előtt szoptatni. Nem tudom, hogy a hormonok hatása vagy másé, de pont nem érdekelt, hogy a csupasz mellemen lóg a kislányom vagy éppen fejek. Az járjon a fejedben, hogy életed legszebb 9 hónapja vár rád és szükséges az összes vizsgálat, hogy ne legyen semmi bajotok. Hamarosan hallod majd a babád szívét dobogni, ez járjon a fejedben!
2015. júl. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!