Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kötelező a körzeti védőnőhöz...

Kötelező a körzeti védőnőhöz mennem? Vagy lehet választani is, mint orvost?

Figyelt kérdés
Albérletben élek jelenleg ahová nem vagyok bejelentve. Egy 18 km-re lévő faluból költöztem ide (oda vagyok még bejelentve). Ilyen esetben jöhetek a városban lévő védőnőhöz is? Lehet választani védőnőt is? A háziorvosom is választott, az albérlet sem tartozik a körzetéhez.
2015. dec. 18. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg ahhoz a védőnőhöz kell járnod,aki abba a körzetbe tartozik,ahova a babát haza viszed.Viszont lehet kérni fogják,hogy a lakcím kártyán legyen feltűntetve ideiglenes lakcímnek.Nálam kérték.
2015. dec. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem is szeretnénk bejelentkezni az albérletbe, mivel valószínű mire megszületik a baba addigra már sajátba tudunk költözni.
2015. dec. 18. 20:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmiféle bejelentkezés, oda kell menned, ahova a tényleges lakóhelyed tartozik, ahol életvitelszerűen élsz. Mi is máshova vagyunk bejelentkezve, semmi gond nincs ebből, azért se jelentkeztünk át, mert a nőgyógyász a régi címünkhöz tartozó szakrendelőbe tud beutalókat adni. Majd a gyerek születése után átjelentkezünk mindahányan :-)
2015. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bithorlo ***** válasza:
6%
Az anya tartózkodási (lakcímkártyán állandó, vagy ideiglenes) helye szerinti védőnő lesz A védőnő. Nem választható, csak lemondható. Ha az anya költözik, akkor az új lakcíme szerinti védőnőhöz fog tartozni.
2015. dec. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz a védőnőhöz kell menned, ahol életvitelszerűen élsz. Nálunk nem kért semmiféle papírt róla (mi sem ott lakunk, ahol állandóra vagyunk bejelentkezve), csupán elmondtam neki a helyzetet.
2015. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem választható a védőnő, de nem kell, hogy a lakcímkártyán szerepeljen a cím! Ahhoz a védőnőhöz kell menned, ahol ténylegesen laksz (legálisan vagy sem, teljesen mindegy)! Majd, ha elköltöztök, akkor átkerül a teljes dokumentációd az ahhoz a körzethez tartozó védőnőhöz.
2015. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Már elnézést.Tőlem igen is kérték.Azért mert helyenként eltérő,még nem kell lepontozni
2015. dec. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi albérletben lakunk, a lakásunk ki van adva (külvárosi, kicsi). Ezt elmondtam a védőnőnek, aki nem kért semmilyen bejelentkezést. A kiskönyvemben benne van ez a cím (albi), de az állandó is.


Szerintem ezek gumiszabályok (mármint nyilván van rá törvényi szabályozás, de ha ők akarnak valamit, akkor azt kérik). A mi kerületünkben (v.) nagyon sok az albérlet, és alig van kismama is, így velünk szerintem sokkal rugalmasabbak.


28hkm

2015. dec. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok (és védőnő). Hogy a védőnő kiket lát el, azt a 49/2004-es ESzCsM rendelet szabályozza, ami kimondja:


" A védőnő - a (4) bekezdésben foglaltakon túlmenően - köteles ellátni a körzetében életvitelszerűen tartózkodó azon személyt is, aki az ellátás iránti igényét írásban bejelenti."


Magyarul NEM KELL, hogy hivatalos lakcíme legyen az adott körzetben a kismamának, elég, ha életvitelszerűen ott lakik! Ha mondjuk valaki Budapesten lakik, de Békéscsabán van az állandó lakcíme, akkor természetesen nem a békéscsabai védőnő fogja gondozni, hiszen lehetetlen lenne... Hogy valamelyik védőnő esetleg kéri a lakcímkártyát, az egy dolog, de ha nem oda szól, akkor sem tagadhatja meg az ellátást, hiszen a család az ő körzetében él!

2015. dec. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!