Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mindenki mást mond, akkor...

Mindenki mást mond, akkor mégis hány hetes terhes lehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a menzim szerint 11 hét 3 napos vagyok. A saját dokim 1 héttel fiatalabbnak mért. Most voltam ügyeleten (vérzés miatt), ahol azt mondták 13. héten vagyok. Ez ugye számít, mert még előttem van a 12. heti kombinált vizsgálat.

Ráadásul azt mondta, hogy a tarkóredő a határon van :-(

Most melyik kor lehet az igaz? Ráadásul mindegyik orvos más méretet mér.

Ha tényleg csak a 11. héten vagyok, de a baba 1-2 héttel nagyobb, az utalhat betegségre?

Kicsit kétségbe estem. :-(


2016. jan. 30. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem addig kar idegeskedni amig a 12 hetes uh nincs meg :) Nyugi nem lesz semmi baj!
2016. jan. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, csak nagyon kétségbe vagyok esve, mert nagyon nézegette a tarkóredőt, és azt mondta, túl nagy. Többet foglalkozott vele, mint azzal, hogy vérzés miatt mentem be. A papíromra azt írta, hogy határértéken.

Persze, beszéltük párommal, hogy kifizetjük a kombináltat, és ha kell a NIFTYt is. Csak nem értem, hogy mi lesz, ha kicsúszok a vizsgálatból, mert nem jövő hétre van időpontom, hanem február 8-rá, elméletileg az lett volna a tökéletes, de a doktornő szerint már most is a 13. héten vagyok. Ami pedig az utolso menzi miatt lehetetlen.

És most pedig azzal jön, lehet, hogy beteg a kisbabám.

2016. jan. 30. 16:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Jelentkezz be kombinaltra a kovetkezo hetre.

Oda mar 11 hetes kortol lehet menni a betoltott 14-ig, tehat mar biztos, hogy nem tul koran mesz, de meg nem is keson.

A baba ilyen idosen nem lehet nagyobb a koranal, az elso kb 14-16 hetben teljesen egyforman fejlodnek, a meretbol lehet jol megallapitani a terhesseg korat.


Az teljesen biztos, hogy valamelyik meres rossz lett, nem is olyan nehez elnezni, epp ezert van, hogy pl egy kombinalt tesztet csak a legprofibb geppel erdemes csinalni es persze szakembernek.

Azt, hogy melyik orvos mert rosszul sajnos innen nem lehet megmondani, de drukkolok, hogy minden rendben legyen.

Nalunk ilyen problema nem volt, de ha nem lesz jo a tarkoredo, illetve a kombinalt, akkor ugyis kuldenek tovabbi vizsgalatokra, elmondjak, hogy mi korul lehet valasztani.

Ne ess ketsegbe, tenyleg nem nehez ilyenkor rosszul merni.

2016. jan. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg egy kerdes: pontosan milyen adatokat kaptal? Mekkora crl-t mertek most? Kaptal rola papirt?
2016. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, kaptam papírt. 60-as crl-t mért.

Viszont az utolsó menzim első napja pedig tuti november 11.

Elméletileg február 8-ra van időpontom, az Istenhegyire. Hétfőn reggel hívom őket, és megpróbálom átrakatni. Ha nem sikerül, keresek másik helyet.

2016. jan. 30. 17:28
 6/11 A kérdező kommentje:

Jaj, és köszönöm, hogy ennyire próbáltok segíteni.

Úgy aggódom. Délelőtt a vérzés, most pedig ez a hideg zuhany.

2016. jan. 30. 17:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is 6 cm volt a crl és az uhra ha jól emlékszem 11+6 nap volt ìrva. A lényeg,hogy nem egész 12 hét,mesi szerint meg 12+4 voltam. Szóval belefér. Nyugodj meg. De a kombinàltat mindenképp csinàltasd meg.
2016. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 3-as, 4-es vagyok.

Megneztem egy oldalon, a 60 mm 12 het 2 naposnak felel meg. Ez nem igazan nagy elteres a mensihez kepest sem. Vegulis betoltott 12 het utan a 13. het kezdodik, lehet, hogy igy ertette az orvos ma esetleg?

Ki tudja...

De ennyi elteres miatt tenyleg nem kell agodni. Ha valamiert nem sikerul februar 8tol hamarabb menni kombinaltra, meg akkor sincs keso, meg a 12+2 hoz kepest is benne leszel az idoben akkor is.

2016. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek. Eddig tényleg problémamentes volt a terhességem.

Csak ma kezdtem el vérezgetni, de nem tudja a doktornő honnan.

Arra gondol, hogy esetleg most hajlik előre a hátrahajló méhem, és amiatt. Hirtelen annyi minden jött össze.

Próbálok megnyugodni, nagyon köszönöm nektek!

2016. jan. 30. 19:35
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a lelki támaszt! Szerda délelőttre áttették az időpontom az istenhegyin, rendesek voltak

Úgyhogy addig még aggódok a nyaki redő miatt, de most már kicsit jobb. Párom is bíztat, hogy minden rendben lesz, úgy érzi.

Köszi nektek is. Amikor lesz eredmény, írok nektek.

2016. febr. 1. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!