Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Vihetem már rögtön az első...

Vihetem már rögtön az első találkozóra (a védőnővel) a lemondásához szükséges nyilatkozatot kitöltve?

Figyelt kérdés
2016. febr. 17. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Viheted. Bár azt nem tudom, hogy honnan tudod előre, hogy le kell mondanod, mert egy harpia, aki feleslegesen zaklat majd, de mond le nyugodtan, könnyebb lesz neki is az élete.
2016. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Kormanyablaknal kell leadni, hozza hiaba viszed.
2016. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Mivel országosan védőnőhiány van, még örülni is fognak neki.


De ugye akkor majd elviszed magánúton a szükséges fejlődési vizsgálatokra, látás- hallásvizsgálatokra kisgyerekkorban a gyereket? Mert amit a védőnő fél óra alatt letud, azért majd neked kell 3 különböző helyre elvinni.

2016. febr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Bocsánat az OFF-ért, de az előző válaszolóknál elvégzik a védőnők a látás és hallásvizsgálatot? Illetve bármit vizsgálnak? Nálunk semmit, a látás és hallásvizsgálat helyét is üresen hagyják. Rosszul mérik a gyereket, nagyon rosszul (köztudott hogy rossz a mérleg, mégis fapofával megméri a fiamat és a röhelyes adatot beírja, és amikor szólok hogy hülyeség amit mért, csodálkozik mintha új lenne neki hogy évek óta rossz a mérleg...), és ennyi. Mást nem mérnek. Én is gondolkodtam anno hogy lemondom őket, de nálunk felesleges lemondani, nem foglalkoznak semmivel, ha nem viszem a gyereket akkor sincs semmi. Itt nem járnak házhoz sem, még akkor sem ha koraszülött a gyerek. Mondta a védőnő hogy vigyem be hetente mérésre (a kórházban a lelkemre kötötték hogy még az udvarra se vihetem 1 hónapig), mondtama nőnek hogy nem viszem. Azt mondta hogy jó, és ennyiben maradtunk. Kérdező, nálatok házhoz megy és "zaklat"? Vagy miért akarod lemondani?
2016. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

1 hónapig nem vitted ki a gyereket a lakásból?

Nálunk reflexet, szemmozgást, mozgásfejlődést, sőt a hallását is megvizsgálta.

2016. febr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is méri rendesen, nézte a reflexeket, hallást, látást vizsgált, játszott vele, hogy lássa hol tart a fejlődésben stb. Egyébként nálunk nem lehet kikerülni a védőnőt teljesen, mert ha le is mondja valaki, a tanácsadáson/oltásoknál ő segít a doktornőnek, ő méri a gyerkőcöket és tölti a könyvet ott is, ő a második asszisztens végülis ilyenkor. Rendes rendelési időben pedig nem lehet vinni a doktornőhöz státuszvizsgálatra a gyereket, csak a tanácsadásra lehet menni.
2016. febr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is mindent mér/néz/vizsgál, nagyon lelkiismeretes, ráadásul nálam átment szoptatási tanácsadónak is, egy másik hasonló kérdésre ma már leírtam, hogy gyakorlatilag neki köszönhetem hogy tudtam szoptatni a babámat...

de persze mond le, nyilván nem tudna neked újat mondani.

2016. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én semmi pénzért nem mondanám le, nekem nagyon jó védőnő van,bármit megkérdezhetek, felhívhatoom. Ha meg nem tetszik amit mond nem kell megfogadnom, nem kötelező azt tenni amit tanácsol.
2016. febr. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mocsokmacsek válasza:
Viheted bármikor, de szólok, hogy Gyvt idei változása okán neki erről értesítenie kell a területileg illetékes gyermekjólétit. Én egy ilyenben dolgozok. Három napon belül ki kell menni a családhoz, környezettanulmány, ha van másik gyerek már, arról ped vélemény, eü törzslap bekérése... Az én eseteim egy részénél úgy tudtuk megoldani, hogy a szülő nálam azt nyilatkozta, hogy a születés utáni kötelező otthoni orvosi vizsgálat után ő beviszi a státuszvizsgálatokra és a tanácsadásra, de nem kéri az otthoni látogatást. Eddig ez még mindenkinek megfelelt. Ha nem OK valami, alapellátásba kell vennem a családot, ami az új jogszabály szerint kötelezően három találkozás/hó. Szerintem ez nagyobb macera a családnak, mint a védőnő...
2016. febr. 19. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Miért akarod lemondani? Már a sokadik gyereked, és nem is kell segítség?
2016. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!