Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen ételeket tudok fogyaszt...

Milyen ételeket tudok fogyasztani amit nem kell külön megvennem a boltban?

Figyelt kérdés

az éhgyomri cukrom 5,8 volt a 120 perces meg 10,7

szóval ha elhagyom a kenyeret a tésztát rizst és cukor helyet pötyivel iszom a teát kávét és párolt zöldséget meg sok levest eszek az úgy jó?



2016. márc. 31. 19:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Diabetológus elmondja majd, hogy hogyan kell csinálni. Be fog állítani egy diétára, pl. 180 grammosra. Az abban foglalt szénhidrát mennyiséget meg kell enni, csak nagyrészt lassú felszívódású szénhidrát keretében. Így pl ehetsz teljes kiörlésű kenyeret. Miért baj, ha külön kell vásárolnod magadnak? Mit reggeliznél? Mit ennél nap mint nap tízóraira? Ebédre? stb?
2016. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
azért okoz külön gondot hogy magamnak vásároljak mert van egy nagy beteg a családban és sajnos sokszor olyan hisztirohamokat levág mint egy kisgyerek agyműtétje volt és kapott egy agyinfarktust meg két strokot és sajnos megváltozott a személyisége meg le is bénult.és van hogy azt sem érti meg miért nem kap lúdlábat ha hó vége van nem érti meg hogy nincs rávaló .így nem tudom magamnak megvenni külön az olyan ételeket amiket fogyaszthatok.akkor inkább eszek sok zöldséget
2016. márc. 31. 19:53
 3/22 A kérdező kommentje:
meg ha vennék magamnak külön dolgokat akkor azért hisztizne ő miért nem abból kap
2016. márc. 31. 19:54
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Hát ha hónap végén gondot okoz megvenni egy szelet tortát, akkor talán érdemes lett volna elgondolkodni hogy a gyerekvallalasnak most van e itt az ideje
2016. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem játék.

Engem ennél alacsonyabb cukorral is szigorú diétára fogtak.

Nem, egyáltalán nem jó "érzésre" enni.

Igaz, hogy drága dolog a diéta, de itt most KÉT életről van szó, arról, hogy begyüjtesz-e egy II. számú diabéteszt egész életedre, vagy sem, illetve hogy a babád egészséges legyen!

Minél sürgősebben menj az orvoshoz, diabetológiára, és reménykedj, hogy a diéta elég lesz önmagában és nem kell inzulin...


Én is ebben a cipőben vagyok, újra terhes, és nekem a dokim előírta a diétát anélkül, hogy pontosan tudná, baj van-e most is.


A szénhidrátszámlálás nem a legkönnyebb, de ki lehet tapasztalni.

A diabetológián még adnak is kölcsönbe vércukorszint önellenőrző gépet, azzal is be lehet gyakorolni, hogy mikor milyen mennyiséget lehet/kell megenni.


A vércukor szint állandóságát kell megoldani, ehhez (nekem) napi 6x-i étkezés van előírva. (30, 20, 50, 20, 40, 20g szénhidrát)

És az sem mindegy, hogy gyorsan vagy lassan felszívódó-e, és a zöldségekből sem mindegy stb.


Ezt az egészet meg kell tanulni, és szánj rá időt, energiát, ha kell pénzt, mert nagyon nem mindegy a végkifejlet.

2016. márc. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak közölték veled,hogy 10,7 a cukrod, és utadra engedtek?

Ezzel komolyan diétázni kell, szénhidrátot számolni, cukrot mérni, minden étkezés után.

jó lenne,ha diabetológussal beszélnél, aki mindent pontosan elmagyaráz.

Ez nagyon nem játék. Zöldségből is lehet úgy enni, hogy felvigye a cukrod.

2016. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
52%
Néhány zöldségnek kifejezetten magas a cukortartalma, és cukorbetegek nem, vagy csak minimális mértékben ehetik, mint pl. a kukorica meg a zöldborsó. Érdemes lenne diabetológushoz fordulni, de legalább egy ch-táblázatot keresni, hogy tudd, miből mennyit ehetsz. Első időben ki kell mérni, hogy miből mennyit lehet enni, hogy a napi ch-mennyiség ne legyen 180-nál több. Ráadásul a szénhidrátot el kell osztani öt étkezésre a nap folyamán. Sok 180 meg 160 ch-os mintaétrend is fent van, azokat nézegesd.
2016. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Terminustúllépés miatt kórházban voltam már volt ott egy cukorbeteg kismama (ő amúgy is az, évekkel a terhessége előtt kiderült) és tény, hogy a kórházi menü nem volt mindig megfelelő neki de nem tartotta a diétát rendesen. 30 hetes volt és többször mért 9 körüli értékeket. Miután megszültem találkoztam vele már nem volt nagy pocakja, azt mondta 31 hetesen császározták és intenzíven van a baba mert felborult a cukorháztartása. Nagyon rossz állapotban volt. Nem tudom végül mi történt vele de mindez azért, mert nem tartotta a diétát. Egyébként komoly szívbetegségeket meg pontosan nem tudom még mit okozhat a babának.


De ha meg elhagyod a szénhidrátot akkor éheznek a sejtek. Erre is szükség van, ugyanolyan ártalmas, mintha sok ch lenne.

2016. márc. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Betu ***** válasza:
Ennèl kisebb cukorral( 8,4 ) 180 grammos diétàt kellett tartanom. Én úgy megijedtem, hogy sem pénzt, sem pedig energiàt nem sajnàltam a diéta szigorú betartàsàra. Én naponta ötször étkeztem elosztva a napi 180 grammot és ezt mind egy füzetbe vezettem.Az interneten néztem mindennek a ch tartalmàt valamint, hogy mennyire emeli meg a vércukorszintet. Aztàn úgy belejöttem, hogy nem is kellett mindent mérni, mert màr tudtam, hogy minek mennyi a ch értéke.Én nem mértem a cukorszintemet napi szinten , de a hàrompontos vérvételek, ahová el kellett mennem bizonyos időközönként engem igazoltak, mert jól tartottam a diétàt. Nagyon fontos tartani, mert komoly következményei lehetnek. Ez nem jàték. Néha bűnöztem 😊diétàs edesseggel, szigorúan mérve azt is.
2016. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
a háziorvosomhoz vittem a laboros papíromat és azt mondta minden rendben.A gyermekáldásról meg annyit,hogy sorozatos kivizsgáláson voltam én és párom is mert gyermeket szerettünk volna de mivel mindkettőnkkel gond van/volt csak lombikkal jöhet össze.Anyosomat műtötték kétszer hozták vissza a halálból elköltöztünk oda ahol kezelték feladva a régi munkahelyünket életünket és valószínűleg a környezetváltozás miatt jött a picike.Nem a legjobb időben ezt mi is tudtuk de egyikőnknek sem jutott eszébe ha 6 évig vártunk rá akkor most azért szakítsuk meg a terhességet mert nehezebb idők jönnek.hála égnek páromnak van munkája de én nem tudtam tudok elhelyezkedni amióta terhes vagyok.röviden tömören ennyi.
2016. ápr. 1. 15:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!