Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhességkor ugyanolyan a...

Terhességkor ugyanolyan a vérvétel mint máskor, mármint nem tart tovább?

Figyelt kérdés
Holnap megyek az első vérvételre 10 hetes vagyok és nagyon sok mindent néznek.

2016. ápr. 21. 17:26
 1/7 A kérdező kommentje:
És a várandós kiskönyvet is kell vinni?
2016. ápr. 21. 17:30
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom 4-5 kémcsővel vesznek le, de ez darabonként 5-10 mp.

Nekem mindig 2-3 perc alatt végeztek, pedig ott tényleg gyűltek ak émcsövek, ráadásul félek a tűktől, így nekem minden másodperc rémálom volt.

2016. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kiskönyvet én a terhesség elején elkevertem. Sehol nem kérték, vagy megoldották nélküle. A lelet a lényeg, azt úgyis külön adják ki. Az orvos meg összegereblyézi majd a rendszerében az adatokat, leleteket.

Az anyaságit is anélkül kaptam meg. A doki nyomtatott egy "igazolom, hogy 4 terhesgondozáson megjelent" papírt a kórházban oszt' csókolom.

2016. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem minden vérvételen 4-5 kémcsőnyit vettek le.
2016. ápr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Abszolút nem más. Nekem 3 csővel vesznek. Egyébként 2 lenne az alap, de mivel rh neg. vagyok így kell az ellenanyagnak +1
2016. ápr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Reggel túl estem rajta, nekem 5-tel vettek :O
2016. ápr. 22. 09:21
 7/7 anonim ***** válasza:

1db "A" cső piros-sárga kupakos zselé benne 5ml

1db Kék cső heparinos 4ml

1db Lila cső EDTA 4ml

+2db Lila cső EDTA 2x4ml ez a VCS meghatározáshoz kell.



Ha lesz majd vercukorterhelésed az úgy zajlik, hogy van egy nulla perces ezt éhgyomorra veszik. Ha az nincs 7,2 felett, akkor kapsz egy pohár "cukros" vizet (75g 3dl vízben) azt 5 perc alatt megiszid tehetsz bele citromlét. Ne egész citromot vigyél mert a labor nem büfé :) szóval facsard ki otthon.

Aztán onnantól számítva 2 órán keresztül nem szabad sem enni sem inni ha nagyon nem birod néhány korty mentes víz mehet.

Van 5 pontos terhelés: 0,30,60,90,120 percben levett vénás vérből mért vércukorszint

Van 3 pontos: 0,60,120 perc

Van két pontos: 0,120 percben levett vérből mért.

Orvosa válogatja ki mit kér.

A mai irányelvek azt mondják, hogy elég a két pontos.


Minden szurásnál 1-1 db szürke csőbe veszik a vért (ha néznek intulin rezisztenciát az pusz egy "A" cső minden szúrásnál.


Ha jó vénád van, csillárból beleugrós akkor 2 perc.

Ha nincs vénád és várni mell mire feltelítődnek a vénáid elszorítás után és sokat kell ujjal tapogatni, kersgélni, akkor 5-10 perc.

2016. ápr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!