Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Segtenétek mert a védőnőm nem...

Segtenétek mert a védőnőm nem igazán világosít fel a dolgok menetéről?

Figyelt kérdés
A terhesség 8hetében vagyok.Mik azok a vizsgálatok amiket az első trimeszterben el kell végeztetni.És kellenek beutalók hozzá vagy valami?Hova kell ezekkel menni?A védőnő a 14.hétre adott időpontot de csak a kiskönyvet állította ki nem mondott semmit ezzel kapcsolatosan.Elküldött a terhesgondozóba,ott meg le szidtak mit keresek én ott.És ne kavarjon a védőnőm.Így már nem értek semmit.Köszönöm a segítséget annak aki tud segíteni
2016. máj. 2. 07:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor meg nőgyógyászhoz kell járni, majd csak a vegen, a 30valahanyadik hétről jártam a terhesgondozoba. A nőgyógyász iranyit az oda. Tehát most egyenlőre nőgyógyászhoz menj, es o neki kell adni az infókat h mikor hova. Pl. Ha jól emlékszem 12. Hétben van egy nagyobb vizsgálat ahol pluszban választhatsz meg az extra vizsgálatot is kersze e.
2016. máj. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Most nem azért, de a kiskönyvben benne van minden. El kellene olvasni. Ott vannak a beutalók, a háziorvossal kell lepecsételtetni és azzal menni vérvételre.
2016. máj. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
Kiskonyvet se adott? Ha adott,13.oldal...
2016. máj. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
3-ad vagyok, bocs, most latom, hogy adott. Akkor o mindent megtett!
2016. máj. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ az utolsó válaszolónak,eddíg én is eljutottam olvasni még én is tudok.De a háziorvosom már öreg és valószínű nem sok fiatal kismamája volt mostanában ugyanis fogalma sem volt arról mit kell kitöltenie.Ezért tettem fel a kérdést mert szerinte oda a védőnőnek kell elküldenie.Nem kell egyből hülyének nézni a másikat.Ha nehéz válaszolni esetleg akkor ne tegye senki.Nem kötelező.Köszönöm.:)
2016. máj. 2. 08:05
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem nem a kiskönyv szerint ment. Eleve, ami ott fel volt sorolva, azt az elején egyben aláírta a háziorvosom, és mondta, hogy ez így minden vérvételre, vizsgálatra beutalóként funkcionál.

Viszont tényleg nem a védőnő feladata.

A háziorvos nekem is alig-alig mondott valamit, inkább a nőgyógyászom irányítgatott, hogy mikor hova kell menni, a vérvételeket is beleértve (persze mondta, hogy előtte menjek vissza a háziorvoshoz). Nálam is volt olyan, hogy hetente hívogattam kábé a háziorvos asszisztensét, mert nem tudtam, mi van.


No mindegy, szóval szerintem is káosz az egész, megértelek, hogy nem tudod.


Viszont én magán dokihoz jártam, így azt, hogy mikor kell orvoshoz menni, nem tudom, hogy működik.

Védőnő időpontokat ad majd mindig, hogy nála mikor.

Ultrahangokra majd a nőgyógyász küldözget.

Vérvételre a háziorvos küld, külön előtte el kell menni hozzá, mert mindig ad még pluszban papírokat. Meg egyszer EKG-t is. De szerintem beszélj a tiéddel, hogy mit hogyan, mert nem is emlékszem már rá pontosan, meg lehet, hogy háziorvosonként eltérő.

2016. máj. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A 7:50 kor válaszolónak üzenem az előzzőket.De remélem csak én értettem ferre az üzenetét.Nem akarok megbántani senkit
2016. máj. 2. 08:08
 8/20 anonim ***** válasza:
37%

Hagyd a háziorvost, menj nőgyógyászhoz. Most már látja, hogy van-e szívhang, ez az első lépés. Ha van, akkor megállapítja az élő terhességet. Valamint ő megmondja, hogy legközelebb mikor menj vissza hozzá.

A következő nagyobb vizsgálat a 12. heti UH, azt a 12. héten kell megcsinálni, mert akkor szűrik a Down-kórt is társait is - később már nem látják a keresett jeleket (tarkóredő, orrcsont, stb), tehát ne csússz meg vele.


A védőnő a legkevésbé fontos az egészben, lényegi vizsgálatokat nem végez (súlyt, vérnyomást mér, esetleg a vizeletet is nézi), de az első kettőt akár otthon, magadnak is meg tudod csinálni. A nőgyógyász a kulcsember a terhesgondozásban.


A háziorvos is másodlagos, ő csak kiállítja a beutalókat az esedékes vérvételekre, a nőgyógyász írásos kérése alapján.

2016. máj. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig elmondta a védőnő mikor hova menjek és a kiskönyvi beutalóval voltam mindenhol. Terhesgondozásra magánorvoshoz jártam havonta 1x időpontra, a védőnőhöz is időpontra. A háziorvostól egyszer kellett kérnem beutalóra aláírást mert RH- vagyok és 28. héten kellett egy plusz ellenanyag szűrés, ez a kiskönyvben nincs benne, az első vércsoportmeghatározásos leleten volt mint javaslat. A háziorvos csak nézett miért kell ez nekem, pedig csak alá kellett írnia, a védőnő töltötte ki. De ennyire nincsenek képben, nem az ő dolguk végülis.

Nőgyógyászt keress meg, úgy tudom az sztk-ban a beutalókat is ők adják, nekem a magánorvos sose adott de itt mindig azt olvasom, hogy ők szoktak.

2016. máj. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem kéne nekiesni a kérdezőnek, hogy olvassa el a kiskönyvben, mert úgy vettem észre, hogy szinte minden városban másként működik a terhesgondozás, nem beszélve a kisebb településekről, falvakról... Hiába van benne a könyvben, hogy melyik vizsgálat jön, az ember, főleg első babával nem tudja, hogy hol és mit kell intézni.

Nálunk Szegeden pl. ha nincs valakinek orvosa, akkor a centrális terhesgondozóba megy, ott vannak nőgyógyászok, meg a központi védőnők is, akik kiadják a beutalókat - a nőgyógyász pecsételi le. Én a két terhességem alatt nem is találkoztam a háziorvosommal, mert itt felesleges még oda is elbattyogni a sok beteg közé. A központi védőnőkön kívül vannak körzetes védőnők, a lakcím dönti el, hogy hová tartozik az ember. Ők végzik a súly- és vérnyomásmérést, vizeletet vizsgálnak, valamint felvezetik a kartonra a vizsgálatok eredményeit. Ők állítják ki a kiskönyvet is, de beutalót nem adnak. Aztán persze a vérvétel is tök máshol van, mint ahová nem terhesen megy az ember, mivel van külön kismamavérvétel. A 12. heti UH-t a terhesgondozóban csinálják - nem mellesleg nagyon alapos a doki -, a 20. hetire viszont a klinikára kell menni. Ezen kívül van még belgyógyászat, fogászat, ha valaki szemüveges, akkor szemészet - szóval van dolog bőven.

Úgyhogy szerintem nem kellene ledorongolni egy kismamát azzal, hogy olvasson, a kiskönyvbe ugyanis hiába van beleírva, hogy 12. heti UH, azt sehol nem írják, hogy azzal hová kell menni.

Hamarosan költözünk át Vásárhelyre, gyanítom, hogy ott megint más lesz majd a terhesgondozás menete, úgyhogy hiába szültem már két gyereket, nekem is új lesz a legtöbb dolog, és én is kérdezősködni fogok, hogy hol és mit intézzek. De alighanem nem itt a gyakorin, mert úgy tűnik, hogy ez az oldal - a nevével ellentétben - nem erre való... :(

Kérdező, neked pedig azt javaslom, hogy próbálj keresni a környéken valami baba-mama klubot, vagy helyi facebook csoportot, és ott feltenni a kérdéseidet. Nekem például nagyon sokat segítettek a tapasztalt anyukák, mondjuk nekem a védőnőm is normális, és tudott segíteni.

2016. máj. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!