Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Igaz, hogy magán nőgyógyász...

Igaz, hogy magán nőgyógyász nem írhat ki veszélyeztetett terhesként táppénzre?

Figyelt kérdés
Első terhességem komplikációmentes és természetes volt; második terhességemnél a 30. héten spontán beindult szülés, lepényleválás és lábtartás miatt sürgősségi császároztak; hosszában. Harmadik és negyedik terhességem nem bizonyított okok miatt (szövettan megvolt) 7-10. hét között elhalt. Ötödik terhességem 10. hetében vagyok és a nőgyógyászom meg sem hallja a félelmeimet, az előzményeket nem veszi figyelembe és nem kezel veszélyeztetett terhesként, én pedig rettenetesen aggódok, mert nem szeretnék még egy koraszülést, a vetélést már meg sem említem, pedig az előéletem miatt ez is benne van a pakliban... Az első vetélésem után az akkori nőgyógyászom azonnal kiírt volna veszélyeztetettként, de sajnos odáig már nem jutottunk el. Nagyon aggódok !!! Ki az, aki végülis kiírhat veszélyeztetett terhesként? Újabb vetélést tuti nem élnék túl... :(
2016. okt. 22. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

A nőgyógyász ír szakorvosi ajánlást, és a háziorvosok ír ki táppénzre.

Nálam szinte ugyanezek az előzmények, első perctől táppénzen vagyok. Csapj az asztalra, vagy cserélj orvost!

Utrogestant se kapsz?

2016. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem; semmit sem írt fel. A mostani nőgyógyászom véleménye szerint, ha nem marad meg a terhesség, akkor annak oka van... Épp ezért gondolkodom azon, hogy váltok. Köszi a választ; sajnos attól félek, hogy még ilyet sem fogok tőle kapni, mert egy szóval sem említette, hogy mit kéne tennem...
2016. okt. 22. 10:29
 3/12 anonim ***** válasza:

A magàn nőgyógyàszod nem orvos??? Vagy mi lenne az oka, hogy ne adhasson a hàzidokinak ajànlàst a tàppénzre vételhez???

Orvosi indoklàs kell, hogy tàppénzen lehess. Ha ezt magànorvos adja akkor az, ha fülorgégész akkor az, ha ortopéd orvos akkor az. Tök mindegy milyen orvos adja az igazolàst. Értelem szerűen mindegyik a sajàt területén.

Amìg nem talàlsz nőgyógyàszt ballagj el a hàziorvoshoz, sima takonnyal ő is 2 hétig otthon tud tartani. Addig meg talàlsz dokit.


A dokidat meg felejtsd el. Persze oka van ha nem marad meg a baba, meg ne küzdjön egy 5 hetes pacàért,na de volt egy koraszülésed és a 10 hetes terhesség is màs kategória.

Arról nem is beszélve hogy a protokollt sem követi,amiért be lehet perelni. Itthon koraszülés illetve több vetélés utàn autómatikusan veszélyeztetett terhes vagy. Többes problémàval pedig tàppénzre is ki kellett volna ìrjon.


Nekem csak 1 vetélésem volt, de mivel betöltött 12. héten, ezért most is veszélyeztetett terhes vagyok. Pedig volt 1 problêmamentes terhességem a fiammal, és egy fenyegető koraszülés miatt problémàs a lànyommal. Ez utóbbi terhesség pedig ràtett a veszélyeztetettségre. Mondta a doki, hogy ezek utàn màr mindegy, hogy a 20. terhességem lesz e a stàtusz marad( persze nem kell feltétlenül tp- n lennem ha nincs baj).

2016. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Én az orvossal értek egyet. Tényleg oka van, ha nem marad meg. Ha volt már két problémamentes terhességet, és most folyamatosan csak elvetélsz, annak oka van. Én mondjuk kivizsgáltattam volna magamat az első vetélés után, hogy minden rendben van-e. Annak mennyire van értelme, hogy "erőnek erejével" megpróbálják benned tartani a magzatot, majd mikor megszületik, akkor kiderül, hogy vagy életképtelen, vagy egész életében ellátásra szorul majd, mert súlyos értelmi fogyatékos?!
2016. okt. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Màr ne haragudj utolsó de te orf2-t nézel???

Vagy honnan veszed a 2 problémamentes terhességet???

2016. okt. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Válts dokit, nem véletlen merültek fel ezek a gondolatok benned. Mond amit ő ha valamelyik doki nem marad meg az nem véletlen. Milyen szerencses h a doktor úr edesanyja nem így gondolta. Elmegy az eszem milyen emberek vannak.

Egyebkent en magankórhazba jartam magandokihoz, aki írt egy ajánlast a tappenzre vetelről.

2016. okt. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vilcsianyuja ***** válasza:

A régi háziorvosomnak elég volt egy telefon, hogy táppénzre vegyen veszélyeztetett terhességgel, mondjuk ő nagy ívben letojt minden bürokratikus szabályozást.

Az biztos, hogy táppénzre a háziorvos vesz. Hogy ehhez kell-e neki a nőgyógyász javaslata, vagy elég-e neki a terheskönyved a beleírt kórelőzményekkel (abban ugye benne vannak a korábbi szülések és vetélések), azt lehet, hogy érdemes lenne tőle megkérdezni. Gondolom, előbbi lenne a szabályos, de lehet, hogy neked is lazább a háziorvosod.

Amúgy nem tudhatom, milyenek a munkakörülményeid, de ha nem oszt, nem szoroz, hogy otthon bámulod a 4 falat vagy mondjuk az irodában ülve, akkor részéről jogos lehet a gondolat, hogy nem javasolja a táppénzre vételt. Mert a probléma független lehet attól, hogy te most szigorúan vízszintesbe vágod magad 12. hétig vagy éled normálisan az életedet. Nem vérzel, nem barnázol, nem görcsölsz, feltételezem, mert akkor már táppénzen lennél. Megértem, hogy félsz, de nem biztos, hogy a táppénzre vétellel javulnak az esélyeid az egészséges terhességre ebben a szakaszban. Csak erre akartam kilyukadni. Persze mindjárt más a helyzet, ha olyan munkahelyed van, ahol fizikai munkát végzel, sokat kell emelned vagy vegyszerekkel dolgozol. De akkor meg elvileg kellene biztosítaniuk az állapotodnak megfelelő munkakört.

2016. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nekem is jófej hàzidokim van de törvényi szabàlyozàs,hogy a betegszabi azaz 14 napot meghaladó tàppénzhez szakorvosi ajànlàs kell. Ha enélkül tart tàppénzen tàppénz csalàst követ el és az engedélyébe kerülhet. Nem fog kockàztatni.
2016. okt. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp kell ajánlást írnia az orvosnak, amit majd a háziorvosnak adsz, és így kerülsz táppénzre.

Én is veszélyeztetett terhesként indultam, kis vérzés miatt, a terhesgondozóban azonnal ki is állították a papírt.

2016. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, most már jóval több információm van, mint amennyi a nőgyógyászomtól önszántából, magától jött. Kicsit sajnálom, hogy ez a semmi belefér a betegtájékoztatás fogalmába.... :/
2016. okt. 29. 07:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!