Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szerintetek a magán nőgyógyász...

Szerintetek a magán nőgyógyászomtól kérhetem hogy csak úgy írjon ki veszélyeztetett terhes táppénzre?

Figyelt kérdés
Van már egy gyerekem, még itthon vagyok vele, és mivel terhes vagyok, nem mennék vissza dolgozni közben mikor lejár a GYED (egyébként nem is tudnék tanév közben csak úgy jönni-menni, bölcsibe adni a gyerkőcöt, majd kivenni) Illetve ha GYED lejárta előtt kiírna, akkor a GYED mellett pár hónapig még táppénzt is kapnék, ami jól jönne a következő gyerek előtt. Volt így már valaki?

2016. aug. 4. 13:44
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Igen sokan kérik ezt de azt nem tudom hogyan befolyásolja majd a gyededet.
2016. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Engem az sztkban folyton ki akartak irni panaszmentes terhesseggel es ugy, hogy otthonrol dolgoztam. Mert hogy "a kismamak ugy szoktak" es "senki se fogja megkoszonni, hogy dolgozik". Persze dolgoztam vegig, csak pelda volt arra, hogy meg ingyen is ez a maniajuk, nemhogy penzert ne irna ki.
2016. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kiírnak.
2016. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Ezt így teljesen nem mondtam el a dokinak, csak annyit mondtam hogy mostanában fogok visszakerülni dolgozni, de ki tudna-e írni. Az előző gyereket nála szültem, tudja hogy mikor született. Azt mondta várjuk meg a 12 hetet, dolgozgassak az elején... Nem is volt időm kifejteni a helyzetet, meg annyira nem is akartam belemenni, mert lepattintott. Félek hogy legközelebb is lepattint és futhatok a pénzem és a gondok után terhesen, gyerekkel itthon.
2016. aug. 4. 13:49
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

de azt tudod, hogy csak úgy nemtudsz elmenni tp-re? keresőképtelenségre akkor tudnak felvenni, ha dolgozol? persze nem kell valóban bejárnod a munkahelyedre, már az is jó ha megkezded a szabit, de ahhoz be kell jelentened, hogy visszaállsz, amire a munkáltatódnak biztosítania kell helyet!

vannak normális főnökök akikkel meg lehet ezt beszélni, de vannak olyanok is, akik nem szívesen fizetnek így utánad tb hozzájárulást és eldöntik, hogy amint lejár a védettséged, megszabadul tőled.

szóval így vállald be, hogy ezzel számolj

2016. aug. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
A munkahelyemmel nincs gond, vissza tudnék menni állományba, hogy aztán elmenjek terhes táppénzre. A következő GYED -emet sem befolyásolná, itt csak arról van szó, hogy pár hónapig kapnék plusz juttatást is, illetve a GYED lejárta után nem 30 ezer Ft-tal kellene itthon tengődnöm terhesen, a 2. babát várva.
2016. aug. 4. 13:54
 7/44 A kérdező kommentje:
De egyelőre a magán dokim nem túl segítőkész ebben...
2016. aug. 4. 13:56
 8/44 anonim ***** válasza:
81%
én igazán nem akarok akadékoskodni, de nem ezt hívják táppénz csalásnak többek között? mármint duplán felvenni a GYEDet, és mellette a táppénzt is, úgy hogy valójában dolgozni eszed ágában sem volna, nekem nem tűnik túl korrektnek. TB-s vagyok egyébként, lehet ezért érint érzékenyen a dolog, de amúgy teljesen a Te dolgod, ha az orvosod kiír hát lelke rajta, én ugyanabban a cipőben járok mint Te, de eszem ágában sincs emiatt táppénzt kérni, mondjuk nem is létkérdés, de valahogy meg sem fordulna a fejemben ok nélkül kiiratni magam.
2016. aug. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
90%
Általában kiírnak swjna. De ez kőkemrnyen táppénz csalás.
2016. aug. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Milyen csalás? Nem értem. Ha a gyerek betölti a 6. hónapot, vissza mehetsz dolgozni. Ezt hívják GYED extrának. Általában először a szabikat vetetik ki, szóval a szabi alatt kapod a GYED-et (mert azt 2 éves koráig kapod) és mellette a fizudat is. Ha dolgozol, akkor pedig jogod van elmenni táppénzre, lehet hogy csak mandulagyulladással, de lehet hogy idő közben érkezik a tesó és akkor terhességi táppénzel. Most már érted kedves tb ügyintéző?
2016. aug. 4. 14:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!