Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor mentetek először terhesg...

Mikor mentetek először terhesgondozásra?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha hülyén fogalmaztam meg a kérdést, nem vagyok érintett, nem vagyok terhes. Csak kerestem ma vmit az orvosi papírjaim között, és a kezembe került anyám terhesgondolós könyve. Az elején benne vannak a szokásos adatok, utolsó menstruáció február 26, majd gondozásba véve, ill első vizsgálat május 14. Addigra már 2,5-3 hónapos terhes volt.... azt gondoltam, ha sejtem, hogy esetleg terhes lehetek, akkor legkésőakkor elmegyek orvoshoz, ha 3 napot késik, nem pig 2 kimaradt menstruáció után 2 héttel....

(Nem tartom a kapcsolatot az anyámmal, így őt nem tudom megkérdezni, bár amúgysem beszéltünk soha ilyesmiről)


2017. jan. 4. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem mostanában születtél.... Így akkor még nem biztos h volt uh pl.

Párom anyukája mesélte h már 2 mensi kimaradása volt mire orvos tapintással meg tudta állapítani a terhességet. (1970-es évek)

Én 2006-ban voltam terhes először. 9 hetesen doki hasi uh-val azt írta szívhang sejthető.

2016-ban hüvelyi uh 6 hetesen, pulzálás van!

2017. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Én 7+6 hetesen voltam.Anyukám annak idején csak a 12.hét után ment a testvéreimmel,és velem,mert akihez tartoztak orvos,nagyon durván vizsgált.Nem egy kismama,köztük anyukám is vetélt el miatta.Viszont ekkora terhességnél már nem végzett manuális vizsgálatot.
2017. jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen azért máshogy működött, ahogy előttem le is írták. Mikor születtél?


Ma sokan, már közel 7-10 hetesen mennek először, ahogy itt gyakorin látom.

Én az 5. héten mentem voltak problémák, de amúgy korán akartam menni, hogy kizárják a méhen kívüli terhességet.

2017. jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1986-ban születtem.

Nem is gondoltam erre, így, hogy mondjátok, egész logikusnak tűnik... köszi.

2017. jan. 5. 10:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt menszesz után 3 nappal hívtam fel a dokit. Ő csak a 8. hétre adott időpontot, azt mondta, akkor már lesz szivhang meg minden. Felesleges korán menni, ha nincs problema.
2017. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdeztem anyukámat ma.


Én 1988-ban születtem, '87-ben lett terhes velem.

Ő a 9. héten ment, két kimaradt menses után, akkor tapintással állapították meg, hogy terhes.

UH-ra nem emlékezett pontosan, de mintha két alkalom lett volna (az első emlékei szerint talán a 17. héten, meg utána egyszer a vége felé), de azt mondta, hogy kb. annyit látott belőle, mint amikor elmegy az adás a tv-ben és hangyás a kép, a nememet természetesen nem tudták megmondani azzal. Se képet nyomtatni, stb..


A tesomnál '94-ben azért nagyon sok minden változott, volt több UH, adtak képet is neki.

2017. jan. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, így már érthető.
2017. jan. 8. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!