Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kb. hányszor kell különböző...

Kb. hányszor kell különböző laborokra stb. elmenni a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy ha magán nőgyógyászom van, akkor ő délután-este rendel, de igazából "csak" benéz, vérvételre, vizelet vizsgálatra stb. meg ilyenekre úgy is a kórházba/védőnőhöz kell menni. Ilyenből kb. hány van? Megnéztem a kórházban, sztk-ban mindent reggel 7 és délután 3 között csinálnak, hát az nagyon vastagon munkaidő, most azon gondolkodok, hogy inkább kihagyom az egészet és keresnem kéne másik orvost, meg talán egy magánklinikát is, hogy megcsináljanak mindent anélkül, hogy munkaidőben ott üldögéljek egyik folyosóról a másikra órákig. :S
2017. márc. 29. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha terhes vagy, a munkáltatód köteles elengedni a vizsgálatokra. Akkor is, ha az várakozással jár. Kötelező. Nem mondhatja hogy nem.

Amúgy a legtöbb laboros vizsgálat időpont kérős, mondhatod hogy délelőtt vagy délután a jobb. A vérvételek mindig reggel vannak. Ha 9-10 fele kezdesz a munkahelyeden, akkor addig simán végzel.

Ezek a vizsgálatok nem egyszerre vannak, van hogy heteket vársz a következőig. Szóval ne aggódj amiatt, hogy folyton járnod kell majd. De szerintem örülni fogsz, mert így látod, hogy minden rendben van-e :)


Amúgy: [link]

2017. márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A belgyógyászati van rendelési időben kb,meg a legvégén nst.

12hét előtt vérvétel belgyógyászati,havonta védőnő. Én mindig egy napra szerveztem. De alig kell már menni,pár éve még a beutalóért és eredménért id külön sorba kellett ülni .

Előző terhességnél kb 5x voltam dokinál.

2017. márc. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Abban az esetben ha problémamentes a terhesség nincs sok labor. Van egy a terhesség elején, utána a 25. hét körül a cukorterheléses vérvétel, és bár ott még nem tartok, de a 36-37. hét körül van még egy vérvétel, ha jól tudom. Az, hogy mennyit kell várni ez helyfüggő is erősen. Én egy bp-i sztk-ba járok, a vérvételek reggel 7:30-tól kezdődnek, odamentem nyitás előtt picivel, a sima vérvételnél nem is késtem a munkából, a cukorterhelésesnél ugye muszáj ott ülni plussz 2 órát, de előre megbeszéltem nem volt gond. De lehet csak szerencsém van, hogy itt ilyen a rendszer.

A védőnő is mindenhol kicsit más. Nem kellett havonta mennem hozzá, fél év alatt 3x voltam, ebből az első alkalom volt a leghosszabb, amikor felvette az adatokat, a dolgozó kismamának mindig korai időpontot ad, és mondta hogy nem is akar feltartani mindig amíg dolgozom. Nyilván ezt is ki lehet fogni.

2017. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos jelenleg nem ismerek más kismamákat, de második, nekem is ez maradt meg, hogy pár éve panaszkodtak kolléganőim, hogy fél napokat üldögélnek erre-arra várva és viszonylag gyakran. Na ez nekem nem hiányzik. Tudom, hogy kötelesek elengedni, de saját magamat szivatnám meg, ha ülnék hol itt hol ott, mint a lócán a nénikék.
2017. márc. 29. 15:37
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

Hát... akkor ne vállalj gyereket...

Sajnos ez ezzel jár, a te érdeked is, meg a gyereké is.

Amúgy ha megszületik, akkor meg úgy 6-8 évig non stop a gyerekorvosnál fogsz ülni vele. Igen, munkaidőben is, ha megbetegszik.


Én is dolgozom, de meg lehet oldani simán.

Egyébként igen, vannak magánlaborok (pl. Bp-en a Gellért, vagy akár a Czeizel Intézet), ahol egy percet se kell várnod, de eléggé borsos árak vannak.

2017. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Ahogy az utolsó is írja ez ezzel jár.a munkáltató köteles elengedni és nem ledolgoztatni a távollétben töltött időt.minimum 3 vérvétel,havonta egyszer terhesgondozás,havonta egysze védőnő,36.héttől NST-CTG(hol minek nevezik)a 40.hétig hetente,onnantól Naponta ha nem fektetnek be.

Ne nyavalyogj hogy munkaidő stb...a gyerek egészsége a legfontosabb!

2017. márc. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem értem. Ki mondta, hogy nem fontos a gyerek egészsége? Ki mondta, hogy nem veszek majd részt vizsgálatokon és terhesgondozáson. Egyszerűen az érdekelt, hogy kb. hány ilyen van, mert ha állandóan ott kell ülni, mint ahogy nekem erről pár éve panaszkodtak, akkor inkább elmegyek olyan helyre ahol nem kell ott ülni órákat és bámulni a falat egy öt perces vizsgálat miatt. Akkor is, ha boros ára van. Nem tudom ez milyen célzás, képzeld futja a borsos árakra is, még ha neked nem is. :)
2017. márc. 29. 21:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó mondat durva volt egy kicsit. Ők azt akarták mondani hogy ha nem akarsz várni akkor annak ára van, meg kell fizetni ami nem kevés pénzbe kerül. Te meg egyből a pénzeddel hencegsz? Másnak is van, még sem "dicsekszik" vele......
2017. márc. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is pontosan ezért járok magánklinikára (Róbert Károly), de hogy ne legyen olyan egyszerű a helyet, itt is normál munkaidőben dolgoznak. Labor vizsgálatra egyébként is reggel kell menni, tehát azt nem tudod kivédeni, hogy ne munkaidőn belül kelljen lelécelned rá. Annyi, hogy magánklinikán gyorsabban végzel és nem kell a 7 órási vérvétel miatt hajnal 5kor ott ülni, hogy tutira beleférj, ne az legyen, hogy bocs, de mára nincs több sorszám.

Azt, hogy milyen vizsgálatok vannak, a kiskönyvedben meg is tudod nézni. Egyébként első trimeszterben nekem a nőgyógyhoz kellett többször menni, mert első 2 alkalommal még nem volt szívhang, 3. alkalommal már igen, aztán barnázás miatt vissza kellett mennem, majd még egyszer voltam gyógyszert íratni a barnázásra. Ezt mindet munkaidőben, mert 8-18 között rendel. Tehát teljesen eltérő, hogy első trimeszterben hányszor kell menned, nekem nődoki 5x volt. Aztán volt EKG, első trimeszteri labor és ha jól emlékszem, ennyi. Ezeken kívül menni kell a védőnőhöz is, aki szintén olyan, hogy nem úszod meg szabadnap nélkül. A második trimeszterben volt 2 genetikai ultrahang és eddig 2x nődoki + terheléses cukor. Magánklinikán labor és genetikai vizsgálatokra szerintem akkor tudsz menni, ha a dokid is azon a klinikán dolgozik.

2017. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8-as, ha úgy érzi, hogy a pénztárcájában turkálnak, akkor ne csodálkozz, hogy ezt válaszolja.
2017. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!