Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Veszélyeztetett? Miért vagyok az?

Veszélyeztetett? Miért vagyok az?

Figyelt kérdés

Pozitív teszt óta nem dolgozom, munkahelyi ártalmak miatt (vegyszerek, káros anyagok párolgása), és kértem a nőgyógyászt, írja a papíromra, hogy nem javasolja a munkát. Pontosan azt írta rá, h Veszélyeztetett terhes. Munkavégzés nem javasolt.

De én úgy tudom, a veszélyeztetett nem ezt jelenti, hanem az az, akinek probléma adódott a terhesség során. Nekem ilyesmiről szó sincs. Vagy ezt csak így lehet ráírni?

Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek. Nem vagyok képben, első baba lesz.



2017. márc. 20. 19:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
nem a nőgyógyászhoz kellett volna menned hanem az üzemorvoshoz.
2017. márc. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Jól írta, ez a megnevezés rá, nincsen más. Egyébként meg persze, hogy veszélyeztetett vagy, a vegyszerek által.
2017. márc. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A háziorvosom írja a táppénzes papírt, és azt mondta, a nőgyógyásztól kérjem.
2017. márc. 20. 19:13
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem is háziorvos.

Mondom: fogl eü orvos.


Nem te vagy beteg, nem a terhesség a baj, hanem a munkakörülmények.

2017. márc. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez világos volt. Nem válasz a kérdésre.
2017. márc. 20. 19:16
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
De válasz. Csak értelmezd!
2017. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Ez amolyan "adminisztratív kiskapu". Hivatalosan a nőgyógyász úgy vehet fel a legegyszerűbben táppénzre a terhesség alatt, ha veszélyeztetettnek nyilvánít. Ez történik akkor is, ha nincs semmi ártalom, csak nehéznek érzed a bejárást, gyakoriak a rosszullétek, stb. Nekem is ez volt: egy fertőzés után már inkább nem akartam kockáztatni a munkába járást, és a dokim veszélyeztetettnek nyilvánított, pedig semmi bajom nem volt amúgy.
2017. márc. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%
Hülyeséget beszél az első, mindenkinek a nőgyógyász írja. Üzemorvos... pfff... Egyetlen "kód" van rá a 9-es, a veszélyeztetett terhes megnevezés. A terhességednek elég nagy probléma a vegyszerpárolgás, nem feltétlenül azt jelenti, hogy te magad vagy eleve beteg.
2017. márc. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Igaza van.Az üzemorvos tud olyan igazolást kiállítani,ami arról szól,hogy veszélyesek a munka körülmények a terhességre,és nem tudnak könnyített munkakört biztosítani.Ebben az esetben távolléti díj illet meg,ami egyenlő a fizetéseddel.A nőgyógyász csak táppénzre tud venni veszélyeztetett címszóval.
2017. márc. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem beszélek hülyeséget, ez ugyanis most így tulajdonképpen táppénzcsalás, mert a kérdező nem keresőképtelen.


Táppénz keresőképtelenség idejére jár. Keresőképtelen az, aki betegsége, állapota miatt nem tudja a munkáját ellátni. - ez egyértelműen nem áll fenn.


Akinek a munkaköre veszélyes az állapotára, annak a fogl eü orvos a megoldás. Ő leírja, hogy nem javasolja a korábbi munkakörben való foglalkoztatást. A munkáltató ezek után vagy felajánl a képzettségnek, állapotnak megfelelő másik munkakört; vagy felmenti a dolgozót a munkavégzés alól- erre az időre alapbér jár (ami magasabb a táppénznél).


A kismamákat pedig azért 9-es kóddal veszik tp-re, mert ebben az esetben az első naptól táppénzre jogosultak, nincs betegszabadság. A betszabi ugyanis bér, járulékalapot képez, és lehúzná a későbbi pénzbeli ellátás alapját.

2017. márc. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!