Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » KB 9hetes terhes vagyok...

Bajoskaa kérdése:

KB 9hetes terhes vagyok mennyire veszélyes ha várok még 3hetet? Főleg a picike nézve?

Figyelt kérdés
Nem tudok orvoshoz menni még mert a munkából nem engednek el 1hónapja dolgozom.
2017. ápr. 14. 15:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Mármint az orvos látogatásig várok 3hetet.
2017. ápr. 14. 15:20
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha vársz 3 hetet akkor már 12 hetes leszel. Akkor van az első genetikai vizsgálat. Arra már kell a kiskönyv amit a védőnő állít ki, ahhoz hogy a védőnőhöz tudj menni kell egy lelet a nőgyógyásztól, hogy élő terhessèg van. A 12. hét előtt menni kell még EKG-ra és vèrvètelre is úgyhogy ne várj!!!
2017. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

:-) eleve terhesen mentél oda dolgozni??

Keress egy magánrendelést,azok dolgoznak általában munkaidő után is!

Nem kéne ennyit várnod,azt se tudod,hogy rendben van-e a terhességed!

2017. ápr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Vagy menj magándokihoz munkaidő után vagy kérj egy szabadnapot. (Ha próbaidőn vagy akkor is kérhetsz, csak a munkáltató nem köteles elengedni. Ha jó fej, akkor hátha kapsz egy napot.)
2017. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
nagyon nem jó ötlet. alapból ha beteg a baba vagy valami baja van, az vértesztből derül csak ki, 12. hét után már el se tudod vetetni, akkor se ha nem akarsz beteg gyereket megtartani. illetve nem is tudsz majd a vizsgálatra menni kiskönyv nélkül. 12. hét előtt meg kell jelenned a védőnőnél is, amihez kell a doki igazolása. muszáj elmenned. ha ennyire nem érdekel a gyerek, akkor minek vállaltad??
2017. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
amúgy meg azt ki is felejtettem, hogy lehet hogy nem is jó helyre ágyazódott be a baba, lehet hogy méhen kívüli, ami a 8. hét után akár halálos is lehet rád nézve. nincs semmi jele, hogy ha rossz helyen van. sürgősen menj el dokihoz.
2017. ápr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

magánrendelésre menjél,munkaidő után sima ügy!

Én magándokihoz jártam, a 12. hét előtt 4szer voltam uh-n, a 12. heti uh-t egy magánklinikán csináltattam mert a dokimnak nincs valami uh vizsgája szóval a kötelezőeket ő nem írhatja be. A 12. heti uh eredményével slattyogtam el a védőnőhöz a kis könyvért, a 13. héten mentem a laborba (12. heti vérvételes genetikait én nem kértem). Ekg-t helybe nem tud a házidokim,így beutalót kaptam és valamikor a 24. héten jutottam el. A legelső terhességemnél 11 heten elvetéltem,így a többi 3 gyereknél az első 12 hétre nekem csak az volt a fontos,hogy teszt után egyből doki,gyógyszer és jó pár uh a 12. hét előtt,minden más ráért a 12. hét után.

2017. ápr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Csak azt nem értem miért lettünk lepontozva csak mert mindenki azt írta menj dokihoz???
2017. ápr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Már leírták, hogy miért rossz ötlet. És igen, a magánrendelés a megoldás, még akkor is, ha egyébként nem akarsz magánrendelésre járni. Egyszer elmész, legközelebb meg majd már máshova. Viszont ad beutalót genetikai ultrahangra, de oda is lehet magánban menni, csak akkor fizetni kell érte. De este is fogadnak.

Vérvételre és ekg-ra nekem a háziorvos adta a beutalót. A vérvétel sürgős, de oda 8 előtt is tudsz menni. Az ekg halasztható, engem pl. elfelejtettek elküldeni, én meg nem tudtam, hogy kell. A védőnőhöz is mehetsz a 12. hét után, de csak ha a beutalókat be tudod szerezni a házidokidtól.


Az a baj, hogy nem úszod meg, hogy 1-2 délelőttöt vagy órát el kelljen jönnöd, és teljesen mindegy, hogy ezt a 9. vagy 13. héten teszed, ha még csak 1 hónapja dolgozol, mert a próbaidő 3 hónap, azalatt kirúghatnak, nem vagy védett. Viszont ha nem próbaidős lennél, akkor az első pillanattól védett lennél.

Innentől számítva 2 hónapig viszont nem tudod ezeket halogatni.

2017. ápr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ,hol dolgozik! A közszférában pl.6 hónap a próbaidő...

De ezt nem tudjuk meg,úgy látszik!

2017. ápr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!