Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 12 heti uh nekem normális volt?

12 heti uh nekem normális volt?

Figyelt kérdés

Ultrahang és vérvétel volt azon a héten, és kezdem azt hinni, valami kimaradt. Tény, hogy próbáltam utánanézni, de amúgy nem informáltak túl.

Tarkóredő fogalmam sincs, mennyi a babának, és azt se tudom, azt mikor nézték, ha nézték. Most akkor, ha az orvos nem mondott semmi rosszat, se a 18 heti uh-n, akkor minden rendben? És ő ebben biztos? Azt mondta,szépen fejlődik,és azóta sincs gond, de a 24. heti vizsgálat még messze van, és aggódom.

Hallom, hogy másnak meg magzatvízmintát vesznek, meg vért a köldökzsinórból,nálam meg semmi, pedig mindig megyek, amikor mondják. Nem kevés a vizsgálat?

Azt gondolom mondanom se kell, hogy első baba,ezért nem vagyok egyáltalán képben.



2017. máj. 14. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A tarkóredő "NT" rövidítéssel van és a 12 hetes UH leleten keresd. Ha nem mondtak semmit, akkor biztosan normális. De azt azért tudd, hogy ez nem garancia semmire.
2017. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi papírt nem adnak a vizsgálatokról? :-O
2017. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Magzatvizminta nem altalanos vizsgalat, akkor kell ha kered vagy orvos javasolja, pl. eletkorod miatt.

Koldokzsinorver: szulesnel lehet levetetni ha szerzodest kotsz az erre szakosodott ceggel, par-szazezer forintert.

2017. máj. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azon 1,2 ,de azóta nincs feltüntetve, akkor azóta nem nézik? És ha akkor jó volt, továbbra is az?

Még az orvos legutóbb mutogatta nekünk a részeit, szerveit, de azt mondták, fog ajánlani több vizsgálatot, toxoplazmást, meg 16 hetes vérvételt, de semmi ilyesmi nem volt.

2017. máj. 14. 21:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy fog ajánlani vizsgálatokat?
2017. máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A védőnő mondta,hogy fog ajánlani.
2017. máj. 14. 21:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Fontos kérdés: milyen uh-n voltál a 12. és 18. héten?

Mert ezek speciális genetikai ultrahangok, amit csak erre képzett orvosok végezhetnek.

A többi dolog a leleten van, amit kaptál. Vagy legalább be kellett írják a terheskönyvedbe (de ez a ritkább. legalábbis nekem sose fárasztják magukat azzal, hogy beleírjanak...).

A 24. héten nincs ilyen uh, a következő a 30-32. héten van.

Magzatvizet csak akkor néznek, ha felmerül a gyanú, hogy beteg a baba. Amúgy ne sajnáld, hogy kihagytad, nem veszélytelen vizsgálat, 1-2%-ban vetélést okoz.

2017. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az tökéleses, ha a tarkóredő 1,2, azt csak a 11-13. hét között nézik egyszer, utána nem kell. Ha ez jó és látható az orrcsont is, akkor valószínű nem Down-kóros a baba.


A 16. hétre nem tudom, milyen vérvételt ajánlanak, akkor nincs. Trimeszterenként egy van, ehhez jön a 11-13. héten a kombinált teszt (de ez nem kötelező), és a 24. hét körül a cukorterhelés.


Toxoplazmát és CMV-t nekem az 1. és 2. trimeszteri vérvétel keretében néztek, nem külön.

2017. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező vizsgálatok:

- terhesség megállapítása, beutaló a védőnőzőz (kb. 7-8. hét)

- első trimeszteri labor(a normál dolgokon kívül mást is néznek, pl. vércsoport-ellenanyag, stb.)

- 11.-13. hét között genetikai UH (pl. tarkóredő)

- ha elmúltál 37 éves genetikai tanácsadás

- fogászati és belgyógyászati (háziorvos, pl.: ekg) vizsgálat

- 18.-22. hét között genetikai UH

- 24.-28. hét között labor és cukorterhelés

- 30.-32. hét között UH

- 36. hét UH

- 36.-37. hét labor

- 36/37. héttől NST/CTG hetente (túlhordásnál naponta)


- nőgyógyászati vizsgálat a terhesgondozást végző orvosnál 4-5 hetente

- találkozás a védőnővel 4-5 hetente, ill. (elvileg) 4 alkalommal szülés előtt családlátogatás


------------------


Toxoplazámára kérdezz rá, nálam automatikusan nézték az első trimeszteri laborral sok egyéb más mellett.

Tarkóredőt csak a 12. heti UH-n nézik. Ezen felül el lehetett volna még menni kombinált v. integrált tesztre, perna vagy nifty tesztre, de ezek fizetősek. Gyanú esetén az orvos javasolta volt az amniocentézist (magzatvízvétel).


Javaslom neked, hogy olvass utána a dolgoknak, neten sok minden fenn van, ill. kiskönyvedben is ott vannak a kötelező vizsgálatok és próbálj előre tájékozódni, hogy mikor mi lesz, minek kell következnie. (Nem mellesleg ezt a védőnőnek kéne megtennie, de az enyém is cseszett rá.)

A leleteken található rövidítések pedig szintén fenn vannak neten.

2017. máj. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16. heti vérvétel akkor van, ha külön kérted a down szűrést, abból is a drágábbikat. 12 és 16. héten vérvétel, tavaly 30 e ft volt. Ha nem kéred külön, akkor nem csinálják meg.
2017. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!