Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mással is előfordult, hogy...

Mással is előfordult, hogy nincs beírva a kiskönyvbe a szülés várható dátuma? 25 hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés

Nincs fogadott orvosom, az sztk-ba járok, de mindig ugyanahhoz az orvoshoz. (Első gyerekkel volt fogadott, de nagy csalódás volt, így másodszorra nem fogadtam eddig.)

Mindig ugyanahhoz az orvoshoz mentem, egy alkalmat kivéve, amikor az a nap pont nem volt jó, illetve egyszer helyettesítés volt. Minden terhesgondozáson odaadom a kiskönyvet, de nem írták még bele. A védőnő itt külön van, neki is mindig adom, de ő sem írja.


A 24. ciklusnapomon fogant a baba, ezt a korai uh-ok is igazolták, de a védőnő a vérzés szerinti korral számol, tehát 10 nap eltérés van a vérzés és az uh szerinti kor között. Emiatt félek, hogy csak a vérzésemet veszik figyelembe és nem mindegy hogy 10 nappal előbb megindítják-e a a szülést vagy nem...


Ilyenkor van értelme kérni hogy írjanak be valamit? Mert ugye a késői ultrahangokon mért méretek alapján meg már nem pontos a kor számítás. Vagy ha nem írnak be semmi ér valami hátrány? Volt már valami így? A 12 hetes uh idején szóltam, hogy nincs bent, és eltérés van a két időpont között, de azt mondta az orvos, hogy csak 2 uh alapján korrigálják a várható időpontot. (Aztán a következő uh-n volt a helyettesítés)


2017. jún. 3. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a vizsgálatok alapján írják be, simán kérd meg, hogy az utolsó menstruációdból számolja ki és írja be.


Ha ennyire figyelmetlen, légy te aki kéri a beírásokat, különben ha nincs rendesen vezetve, nem kapod meg a 64 ezer forintot!

A szülés várható ideje nem tudom, hogy számít-e bárhol, szerintem az adókedvezményhez is az utolsó menstruációt figyeli az orvos amikor kiállítja a papírt..

Annyit számít, hogy ha esetleg túlhordanád akkor tudják pontosan mikorra voltál kiírva, ne kelljen ott számolgatniuk..

2017. jún. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem sincs még beírva. 20 hkm
2017. jún. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem 3 hónapos már a babám de amikor kb 25 hetes terhes voltam akkor szóltam rá a terhesgondozó dokimra hogy mellesleg mire vagyok kiírva csakmert mindenki kérdezi én meg nem tudok válaszolni :D és akkor beírta a kiskönyvembe (a március 8.át <3 )

te is szólj nyugodtan :) be fogja írni

2017. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem sincs. Uh alapján nekem is később fogant, igaz nekem "csak" 3 nappal. 20 hetes UH-n nekem ráírták a leletre, hogy mi a várható ideje a szülésnek, csak a könyvembe nem vezette be azóta sem senki. Védőnő nekem azt mondta, hogy azt az orvos írja majd be..

Remélem megteszik majd. 25hkm

2017. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A védőnő azt mondta, most új protokoll van és már nem az utolsó menzeszhez számolják, hanem a 12 hetes uh-n mért adatok alapján. Lehet, hogy még nem minden dokihoz jutott el az infó :)
2017. jún. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!