Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Egész éjszaka görcsöltem,...

Egész éjszaka görcsöltem, úgyhogy ma nem tudok bemenni dolgozni. A nőgyógyászhoz vagy a háziorvoshoz kell mennem táppénzt intézni?

Figyelt kérdés
Sztks vagyok, nem is tudom, hogy a nőgyógyász hogyan fogad sürgős esetben? Annyira nem vagyok rosszul hogy kórházba menjek...
2017. aug. 7. 05:32
 1/1 anonim ***** válasza:
74%
Mindenképpen nőgyógyász, akkor is, ha nálatok a háziorvos vesz keresőképtelen állományba. Ho nem vehet 9-es kóddal keresőképtelennek, csak szakorvosi javaslattal. Egyéb kóddal igen, de akkor betszabi előzi meg a tp-t, ami tb szempontból bér, járulékalap, és ha beleesik a számítási időszakba, minimálisan, de lehúzza a napi alapot.
2017. aug. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!