Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mással is előfordult, hogy...

Mással is előfordult, hogy vizsgálat nélkül hazaküldte a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Szeptember 18-án jött meg, 29-30 naposak a ciklusaim. Október 15-én és 17-én is pozitívat teszteltem, illetve még a megmaradt ovu teszteken ellenőriztem pár naponta, hogy erősödik a rajta a tesztcsík (csak saját megnyugtatásra). Ma késik 2 hete, így elmentem nőgyógyászhoz. Egy órát vártam, mikor bementem, azt mondta, hogy a gyógyszertári teszt még nem biztos, menjek el holnap laborba, csütörtökön az eredményért, és ha pozitív, akkor megvizsgál pénteken. Mondtam neki, hogy azért jöttem most, mert a férjem most kapott szabadságot, és így tud vigyázni a 2 éves lányunkra, de nem igazán érdekelte, így mehetek vissza még háromszor, gyerekkel együtt. Tényleg túl korai volt dokihoz menni, vagy csak engem rázott le így? (Előző terhességnél kb ugyan ekkora terhességgel ugyan ez az orvos simán megvizsgált)
2017. okt. 30. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Kb. ennyi idős terhesen voltam hüvelyi és ultrahangos vizsgálaton.
2017. okt. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

:0 ez fura és durva... Nem mentél korán...elvileg ilyenkor hüvelyi uh van, utána már nem nagyon, de enek ismeretében küldenek laborba


17-én volt nekem is utoljára a menzeszem.. 25 napos ciklusok 12-én már pozi.. Holnap megyek dokihoz...

Kiváncsi vagyok mi lesz

2017. okt. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Velem is nemrég történt majdnem ugyanez... Megírod privátban, hogy ez hol volt?
2017. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két hete késett mikor felhívtam, hogy két hete és 3 napja késik és pozitív tesztet csináltam. Másnapra adott időpontot és hüvelyi UH-t csinált, kaptunk képet is egy mini pacáról, meg meg is tapizott kívülről is, megcsinálta a terhesség kockázat besorolását is. Mondjuk ez egy magánorvos volt.

Egyáltalán nem mentél korán, ez nagyon fura! Ekkor már látnia kéne, max. ha szívverést még nem lát, akkor visszahív egy hét múlva. De ilyen hülyeséget, hogy menjél laborba, meg vissza az eredményért, és utána hozzá? Mondjuk engem így elküldött volna biztos mondtam neki, hogy mégis mit gondol, 4 nap szabadságot fogok kivenni egy terhesség megállapítására vagy mi?

2017. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én itthon vagyok a lányommal, így nem nekem kell a szabadság. Párom, és a közelben élő rokonok is sokáig dolgoznak, 7 előtt nemigen érnek haza, ha utána indulok el, már nem érek oda a rendelésre. A férjem azért kapott szabadságot, mert most épp nincs sok munkájuk a cégnél, hát kaptunk az alkalmon, hogy nem kell több napos szervezés a gyerekfelügyeletre.

Egyébként a dokinál egy kicsit furcsálltam a dolgot, de olyan biztosan állította, hogy túl korán kerestem fel, hogy amíg el nem jöttem, fel sem fogtam igazán, mi is történt.

Az az egész ügyben az érdekes, hogy én mai napig emlékszem az előző terhességem ciklusának kezdetére (annyiszor kellett elmondani... )és hogy hanyadikán volt a vizsgálat, és ahogy most számoltam, akkor EGY nappal mentem később, mint most. Akkor simán megvizsgált, hüvelyi ultrahangot csinált, és adott papírt amivel mehettem a védőnőhöz. Akkor sem volt túl kedves, most is csak azért kerültem hozzá, mert akihez eddig jártam, az elment a rendelőből (pont az előző héten...)

Most ezt a hercehurcát megcsináljuk, ha már így alakult. Annak örülök, hogy terhesgondozásra máshova fogok járni, így remélem pénteken találkozom utoljára ezzel az orvossal.

2017. okt. 30. 22:38
 6/10 anonim ***** válasza:
tutifix, h nem mennék vissza hozzá
2017. okt. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát az tök mindegy, hogy nem neked kell a szabadság, hanem másnak. Az se oké, mikor össze-vissza küldözgetnek a terhesség alatt minden szarral, de akkor legalább kötelesek elengedni a munkából, de azért hogy ő azt gondolja, hogy egyáltalán a hat hetes terhesség megállapítása normális, hogy négy napos program legyen az embernek, az nagyon durva. Nincs a homlokodra írva, hogy "ráérek", éppen dolgozhatnál is akkor is megcsinálta volna ugyanezt.
2017. okt. 31. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor nem csak nekem volt fura ez a hozzáállás... A héten csak ő rendel, így elkerülni sajnos nem tudtam.


Úgy látszik ez nálam hagyománnyá vált, előző babával is ping-pongoztak velem egy kört, mert albérletben laktam és a lakcímkártyám másik városba szólt. Azt hittem ez most simán fog menni, de tévedni emberi dolog...


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2017. nov. 1. 12:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Soha. Nem hogy terhesen, de amúgy sem. Ha úgy alakult, hogy még/már éppen véreztem akkor, amikor időpontom volt, akkor is megvizsgált, ha már megbeszéltük, hogy megyek.


Terhesen 1x volt, hogy nem vizsgált meg, de akkor nem volt vele megbeszélve, igazából nem is dolgozott, csak bent volt a kórházban valamiért a szabadsága alatt, de azért így is felírta a gyógyszert amit kértem, és mondta, hogy 1 hét múlva mindenképpen nézessek magamra valakivel, amíg ő nem jön újra dolgozni.

2017. nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én viszont dolgozom, szóval munka mellett próbáltam orvoshoz járni.

Most nagyon úgy néz ki, elhalt a baba (nem találtak szívhangot). Vajon, ha akkor másképp állnak hozzám, megmaradt volna? :(

2017. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!