Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Genetikai teszt - most ki a...

Genetikai teszt - most ki a hülye? :D

Figyelt kérdés

Vérből vett genetikai tesztet szeretnék csináltatni, aki ismeri tudja, hogy khm nem két fillér... Bejelentkeztem a laborba, kértem időpontot 2 hét múlvára, mert nagykönyv szerint akkor vagyok 10 hetes várandós.


A telefonban a hölgy viszont korrigált, merthogy a tesztnél nem azt nézik, hogy mikor volt az utolsó mensi első napja, hanem hogy mikor volt a peteérésem. Ez alapján még két héttel eltolta az időpontomat. Amikor már 12 hetes vagyok a "rendes" számolás szerint.


What...? Most akkor ő nincs tisztában a helyes számolással, vagy én vagyok totál idióta?


(Panorama test, ha ez érdekes lehet)


2018. febr. 14. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Mi a kérdés? Elmondta, hogy ők hogy számolnak. Náluk ez a számolás fontos a vizsgálat szempontjából.

És igen, igazából annyi hetes leszel, mint amit ő mondott, mert peteérés előtt még nyilván nem voltál terhes.

Inkább ez a normális számolás, ha a kettő közül kéne választani egyet. :)

2018. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kérdés az, hogy a honlapjukon sehol nem esik egyetlen szó sem arról, hogy ők máshogyan számolnának. Csak annyi, hogy 9 hetes terhességi kortól végezhető a teszt, ami nekem logikusan azt jelenti, hogy a rende számolás szerinti 9 hónap. Nem tűnt biztosnak a dolgában a hölgy és még csak nem is azt mondta, hogy ők így számolnak. Hanem kb hülyének nézett, hogy menstuációtól számoltam magamnak a 10 hetet.


Azért nem mindegy, mert ha genetikai rendellenesség van, akkor szeretném minél hamarabb tudni. Ha csak a "nagykönyvi" 12. héten megyek és utána még 8 nap az eredmény, akkor, ha neadjisten baj van, sokkal nehezebb már lelkileg és testileg is a műtét...

2018. febr. 14. 12:57
 3/5 A kérdező kommentje:
*rendes számolás szerinti 9 hét
2018. febr. 14. 12:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem telefonálj oda és kérdezz rá újra, ez a legegyszerűbb. Az, hogy ki hogy számol a saját ízlése úgymond (UH-on sokszor a méretek és a menstruációs ciklus hosszát összevetve mondanak kort). Ha ők így számolnak akkor előbb ahhoz igazodva számold újra és ha szerinted nem a szerinti időpontot mondanak akkor kérd meg, hogy indokolja miért nem egyezik a két számítás. Mindenhol előfordulhat, hogy elszámolják. Nem mellesleg ettől egy elszámolástól csak akkor hülye valaki, ha a másik még soha életében semmiben nem tévedett..
2018. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is újra telefonálnék! Nekem a 4 terhességemből 1x volt félidőben a többinél hamarabb
2018. febr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!