Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Baj, ha csak a 9. héten lát...

Baj, ha csak a 9. héten lát először nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Az utolsó menzesztől számítva 4+3 hetes vagyok. Ma kértem időpontot a nődokimhoz, de csak április végére kaptam, akkor már a 9. hétben leszek elvileg. Nem késő? Érdemes lenne inkább elmennem a magánrendelésére hamarabb, vagy elég ha kivárom ezt az időpontot?

2018. márc. 26. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A panaszmentes vagy, nem vérzel nincs erős görcs, akkor elég lesz 9 hetesen.
2018. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Ha barmi problemad lenne (verzes, vagy eros gorcs, ami pl mehenkivuli jele lehet), akkor ugyis egybol ugyeletre kell menned, ha sutgossegi idopontja sincs a dokidnak.

Ha viszont nem lesz gond (ne legyen), akkor 8-9 hetesen boven raersz, nem maradsz le semmirol.

En pl 6 hetes vagyok es bo ket het mulva tervezek orvoshoz menni eloszor, ha addig semmi bajom nem lesz.

2018. márc. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek magától nő, nem attól, hogy nézik :) úgyhogy nem baj. A nőgyógyász olyanokat tud megállapítani, hogy jó helyen tapadt-e meg (a méhen kívüli terhesség életveszélyes, de azért elég ritka), és hogy hányan vannak. Ha nem vérzel, görcsölsz, akkor elég valószínű, hogy nincs gond. A 12. heti ultrahangra kell majd elmenned mindenképp, előtte kellene elintézni majd a nőgyógyásztól papírt arról, hogy él a terhesség (6-7. héttől láthat szívhangot), amivel el kell menned a védőnődhöz, aki ad egy kiskönyvet, amit majd vinned kell erre az ultrahangra. De ez a 9. héttől még csak belefér.
2018. márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Akkor nem stresszelek ezen ;)
2018. márc. 26. 15:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon erős hányingerem volt és többször hánytam is,és csak a 9ik héten jutottam el az orvoshoz.
2018. márc. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bőven ráérsz. Én 8. hét elején voltam és semmi dolgom nem volt a 12 hetes uhig. Holnap megyek vissza az eredménnyel és csak ezután ad papírt a védőnőhöz, vérvételre stb. Előzőleg csak egy két képet adott és ennyi.

12 hetes kombinált teszten nem kértek papírt, bár magánban voltam.

2018. márc. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyeltalán nem baj ha nincs semmi panaszod. Sok esetben pár hetesen még nem is lát semmit a doki és visszahív későbbi időpontra.
2018. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!