Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ellátnak így a kórházban vagy...

Ellátnak így a kórházban vagy terhesgondozáson vagy akárhol? Nagyon tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés
Bejelentettem a munkáltatómnak,hogy babát várok és kirúgott. Nem jelentett még ki így elmentem táppénzre viszont közbe kijelentett és a táppénz kérelmet elutasították. Semmilyen papírt vagy szerződést nem kaptam,semmit nem kellett aláírnom a munkahelyen. A párom havi 110.000et keres,amiből fizetjük a rezsit az albérletet és enni is kéne. Valakinek valami ötlet? Nemtudom hogy ilyenkor is belehet e regisztrálni munkanélkülire,illetve ha megyek a kórházba ultrahangra vagy bármi baj van és bemegyek ellátnak e tb nélkül?!:/

2018. ápr. 25. 12:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
Amíg nem tudni, hogy be volt e bejelentve, próbaidőn volt e, rendkivüli felmondassal szüntettek e meg a munkaviszonyt teljesen felesleges a munkaügyi bíróságot ajanlani
2018. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

[link]


a helyedben simán felhívnám az iletékes munkaügyi felügyelőséget, és ott kérnék tájékoztatást a lehetőségeimről.

legrosszabb esetben rászállnak a (volt!) munkáltatódra :o

2018. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
munkavállaló szempontjából a ráutaló magatartás, szóbeli szerződés is munkaszerződés, simán kijárható bíróságon, hogy igenis foglalkoztatnia kell tovább.
2018. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Be voltam jelentve,már fél éve dolgoztam ott. Viszont kijelentett úgy,hogy semmilyen papírt nem írtam alá
2018. ápr. 25. 17:57
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor munkaügyi bíróság. Ott majd segítenek.
2018. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Menj munkaügyi bíróságra. Jó eséllyel döntenek a javadra.
2018. ápr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Határozott vagy határozatlan szerződésed volt? Ha az utolsó, akkor nem járt el jogisan, ha az előző, sajnos akkor megszüntetheti indok nélkül. A törvény csak a határozatlan időre kötött szerződésnél véd, csak ezt kevesen tudják.
2018. máj. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!