Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Elutazott a vedono, mit...

Elutazott a vedono, mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!!


Hatalmas problemaba utkoztem!

36 hetes terhes vagyok, 38.heten programozott csaszarom lesz, mivel a dragra kislanyom eleg nagy, es meg mindig farfekveses..

De nem is ez a lenyeg.

Hanem hogy elutazott a vedonom, 3 het szabira, es pont akkor jon vissza, amikor nekem be kell feludnom a korhazba, viszont hianyzik meg egy pecset a kiskonyvembol, es sehogy sem tudom elerni, hogy ilyenkor mit csinaljak, hogy belekeruljon a konyvembe a pecset.

Nyilvan nem akarom zaklatni, de meg az sms-re sem valaszol, hogy megis mit kellene tennem, mert pont ugy beszeltuk, hogy ha visszajon, akkor meg tudunk talalkozni, viszont tegnap kozolte az orvosom, hogy mi a helyzet.

Ilyenkor mivan?

Tenyleg azert nem fogok csaladit kapni, mert o elutazott, es nem lehet elerni?


2018. júl. 19. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos is tud pecsételni. Nem a védőnő a lényeg, hanem a terhesgondozas0, azt pedig az orvos (is) vegzi
2018. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Valószínûleg van neki egy felettese, a vezetô védônô, menj el hozzá, vagy hívd fel ôt, hogy segítsen ki.
2018. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Valamelyik kolléganője tuti hogy helyettesíti a körzetét.
2018. júl. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom előttem szólóhoz: biztos van helyettesítése, de pecsétet - mivel csak mennyisége számít tudtommal (legalábbis 2 éve még így volt) - a nőgyógyászodtól (csak lesz még UH vagy CTG), sőt ha még nem voltál náluk, fogorvostól (általános ingyenes ellenőrzés), háziorvostól (EKG, vérnyomásmérés) is begyűjthetsz.
2018. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy még annyit hozzátennék, hogy a családi pótlékhoz ez nem kell, csak az anyaságihoz. Az orvos is pecsételhet és eleve az igazolást is ő fogja adni. A terhesgondozáson való részvételt igazolod evvel, az történhet orvosnál is, nem csak a védőnőnél.
2018. júl. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a családihoz kell, hanem az egyszeri anyasági támogatáshoz, és nem konkrétan a pecsét kell, hanem egy igazolás, hogy x alkalommal terhesgondozáson részt vettél. Nekem ezt a védőnő szülés után adta ide, azt kell majd csatolni a kérelemhez, nem a kiskövnyet. Senki sem számolgatja a pecsétek számát, azt nézik, hogy hány alkalmat igazol le a védőnő, és ez bőven meglesz.
2018. júl. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1) A 4 pecsét nem a családihoz kell, hanem az egyszeri anyaságihoz

2) a 4 alkalom összesen kell, amibe beletartozik a védőnő és a nőgyógyász is. nekem ez már az első trimeszter végére megvolt... a szülés után fogsz kapni egy hivatalos papírt az orvostól, hogy hány alkalommal jelentél meg nála, és azt kell vinni

3) nekem is nagy a fiam és faros, de ennek ellenére 39. hétre írtak ki császárra, azt mondta a doki hogy annál 1 nappal sem lehet korábban csak emiatt, pedig direkt kérdeztem, mert aznap van a nagynéném szülinapja, neked hogy lett 38. hét?

4) a védőnőnk nekünk is elég laza, ha fontos az a pecsét akkor hívd fel a védőnői szolgálatot és kérj pecsétet a helyettestől vagy a vezető védőnőtől, de ha a dokival együtt elég a terhesgondozások száma akkor szerintem hagyd annyiban

5) nekem azt mondták hogy koraszülés esetén nem kell meglennie az összes pecsétnek az anyaságihoz, nem tudom hogy te ebbe beleszámítasz-e a 2 heteddel, de ha pont akkorra lett volna időpontod a védőnőhöz és ő ezt igazolja, akkor szerintem elfogadják

2018. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem kell a védőnő semmihez. Sőt, olyan szinten elcseszett a rendszer,hogy nem helyettesítik egymást.... Engem 1x látott védőnő a terhességem alatt,aztán baxott felvenni 6 hétig a telefont. Aztán egyszer sem hívott vissza, már én sem kerestem.

Terhesgondotásra jártál, az a fontos,a pecsétet senki nem nézi.

2018. júl. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A védőnő 4 pecsétje az egyszeri anyaságihoz(asszem így hívják) kell.Szerintem semmi máshoz.Minden máshoz az anyakönyvi kivontat,személyigazolvány,tb kártya ,adó kártya..


Nálunk speciel mindig van aki helyettesíti a védőnőt olyan soha sem volt, hogy elment nyaralni és ne lett volna helyette más.Menj el ahova gondozásra jársz tuti van valaki helyette aki be tud neked pecsételni.

2018. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Összesen kell négy pecsét, nem külön a védőnőtől. És gondolom, már van a könyvecskédben annyi - négyszer látott már a doki, amióta kiállították a könyvet, nem?

Ha legközelebb beszélsz a dokiddal, mondd meg neki, min aggódsz, és tuti kiállítja az igazolást hogy 4 alkalommal megjelentél terhesgondozáson.

2018. aug. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!