Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 14hetes kismama vagyok.3,8mm...

14hetes kismama vagyok.3,8mm a mert nyaki redoje a magzatnak. Borzalmas dönteskeptelennek érzem magam;zárjam le vagy menjek nifity tesztre?!?

Figyelt kérdés
2018. aug. 22. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Mindenképpen csináltatnék egy tesztet. Hol végeztél a mérést?
2018. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Mit zárj le?
2018. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Nekem cvst is felajánlottak (lepényi mintavétel) sokkal hamarabb megvan az eredménye, mint az amniocentézisnek.

Én ilyen eredménnyel biztosan valamilyen invazív beavatkozást választanék.

2018. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
3 as vagyok, bocsi ezt az értéket 12 hetesen mérték vagy most 14 hetesen? Ha ez utóbbi, akkor miért most nézték?
2018. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Én a helyedben orvossal konzultálnék és nem a számokra adnék. Különben is a vizsgálatot most végezték el? Mert már 14 hetesen persze, hogy nagyobb a mért érték. Nem véletlenül szokták a 12. hét körül elvégezni és azoknál van egy tartomány. Viszont a baba gyorsan fejlődik, simán lehet, hogy ez az érték is teljesen normális, ha neked 14 hetesen mértek ennyit. Illetve olvasgattam ilyen témában és van, akinél 4 mm-ig terhesség korától függően még simán belefér a normál tartományba. Szóval mindenképpen az orvossal beszéld meg, hogy mit javasol.
2018. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Ilyenkor felesleges idő és pénz fecserles a nifty, amniocebtezis vagy ahogy írták lepényi mintavetel.
2018. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Értem én az értékelés, csak sajnos szegény butuska magyarok úgy bevették ezt a NIPT szűrést mint az őssejt levételt...

Kulfoldon ez a teszt atszamitva kB 30.000 Ft ba kerül, csak itt a nagy biztonságra hivatkozva jól lehuzzak az embereket.... Ébresztő....

2018. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mekkora volt az embrio az ultrahangon?

Hivatalosan 13 het 6 napig teljesen elfogadhato a tarkroredo mwres, de mivel ugye a mensi szerinti terhessegi kor nem feltetlenul pontos, igy a baba merete szamit.

Ha az ulomagassag (CRL) 84 mm vag yaz alatt volt, akkor a meres rendben van. Ha ettol tobb volt, akkor nem jo idoben csinaltak, azert is lehet nagy az nt.

Amugy 11 es 13 het 6 nap, (45 es 84 mm-es crl kozott) jo ez a vizsgalat, nem kell pont 12 hetesen menni.


Ha idoben volt nalad nezve, akkor sem magas amugy kiugroan az ertek, de azert eleg magas. Szoval ha idoben volt a vizsgalat, akkor en szemely szerint mennek tovabb ezzel masik vizsgalatra.

Csak ugy tobb vizsgalat nelkul elvetetni nagy butasag lenne, de azt hiszem, hogy nem is lehetne, mert ilyen idos terhessegnel diagnosztizalt rendellenesseg kell az abortalashoz, maroedig egy emelkedett tarkoredo meg nem diagnosztizal semmit, max felhivja a figyelmet arra, hogy gond lehet (es meg csak nem is feltetlenul down szindroma, mert 10 masik dolog miatt is lehet vastagabb a tarkoredo).

Konkretan 3,5 mm-ig meg normal eredmenynek szamit, a tied nem extrem magas, 0,3 mm miatt butasag lenne egybol abortusszal tervezni.


Biztosan kuldenek genetikai tanacsadasra, ha nem, akkor is menj el, kerj beutalot. Majd elmondjak, hogy milyen vizsgaltra van kehetoseg. Teny, hogy a non-invazivert meg eleg melyen zsebbe kell nyulni (OK, hogy a down szures mar 75-bol kijon, de mivel lehet szo masrol is, igy az szerintem keves lenne). Dd az invaziv szuresek allamilag tamogatottak, ha kapsz rajuk beutalot.

Valoszinuleg magzativ szivultrahangra, stb is elkuldenek (sokszor kardiologiai problema okoz vastagabb tarkoredot).

Mindenesetre ez nem olyan extrem kiugro ertek, hogy biztosan baj legyen. Ne ess ketsegbe, arra sokkal nagyobb eselyed van, hogy a babadnak semmi baja.

Csak jobban meg kell vizsgalni, ennyi.

2018. aug. 23. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!