Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnő az ilyenbe mennyire...

A védőnő az ilyenbe mennyire szólhat bele?

Figyelt kérdés

nincs 1 éve hogy megvettük a házat ahol lakunk. (egy 2002-ben épült kórszerű házról van szó.

Mikor ideköltöztünk, elötte az összes helyiség festve lett, ezen felül még jó pár dolog került átalakításra, és még most is újítgatunk.


Tegnap kijött a védőnő környezettanulmányra (állítólag kötelező).

Nem volt olyan helyiség a lakásban, amibe nem kötött bele.

a szélfogónál 1 rétegű üvegablakok vannak, ott igazából csak a kabátokat tároljuk, nem a ház része. Na már most ott szerinte szükség van ablakcserére... az egész lakást elvárja, hogy fessük át "egy tisztasági meszeléssel", mire jön a baba (ismétlem, nincs 1 éve hogy festve volt)

Olyanba belekötött, hogy a nappaliba térdmagasságba van 2 konektor. Ezek baleseti források, rakassuk át, vagy toljunk elé szekrényt.

Kérdezte hol lesz a babaágy. Mondtuk a nappaliba (a gyerekszoba az emeleten van, nem hallanám hogy sír) a mi szobánk mellett. Hát hogy oda nem lehet, a mi szobánkba kell berakni, sőt, az első napokban elvárja, hogy a gyerek velünk is aludjon. Mikor mondtam, hogy ezt felejtse el, kikelt magából, hogy akkor hogy fogom figyelni, hogy lélegzik-e. Meg amúgy is, ablakkal szembe nem rakhatok babaágyat.


Anyukám szerint ne törődjek vele, úgyis azt csinálok amit akarok, ő nem szólhat bele. Akkor most mit követel ilyeneket?!


2018. szept. 3. 10:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

Eléggé barom védőnőt fogtál ki, sajnos.

Azon túl, hogy bólogatnék, nem kezdenék beszélgetést vele.

Ha kötekedne, akkor viszont simán elmondanám a véleményem.

Figyelj. Nem ő lesz a gyerek anyja. Nem szólhat bele semmibe. Ne foglalkozz vele, ne idegesítsd magad rajta.

Szorítkozz a lehető legkevesebb beszédre vele, aztán ennyi! :)

Könnyű szülèst!

2018. szept. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem köthet bele ilyenekbe.
2018. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Semmi ilyenbe nincs beleszólása. Gondolj bele, hogy hány gyereket visznek haza lepukkant putriba, aztán ott semmit se szólnak. Biztos csak irigykedett.
2018. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszi, én is így gondolom,Csak ha neki nem tetszik valami, nem mehet valahova tovább, ittgondolok gyámügy, ilyenek.

Nagyon fenyegetőnek éreztem.

Ja és 11. Hetes vagyok. Nem tudom hova ez a nagy kapkodása.

2018. szept. 3. 10:10
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
O nem kothet bele ilyenekbe, te viszont jelezheted ezeket a felettesenek.
2018. szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
Nem fogja kihívni a gyámügyet, nyomós indok kell, ezek nem azok.
2018. szept. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

Mindezekhez semmi köze. Csak azt kellene "ellenőriznie", hogy tiszta, rendezett környezetbe, jó körülmények közé érkezik a baba, és megvannak a higiénés feltételek a fogadásához. A lakás elrendezése meg a konnektorok magassága nem rá tartozik...És miért ment ki még az első trimeszterben? Hozzánk a harmadik trimeszterben jött először "környezettanulmányra", de az is inkább udvariassági látogatás volt...

Sajnállak, nem százas a védőnőd.

2018. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

Hu ha már most ilyen, készítsd magad lelkiekben, lesz még bajod vele.

De ahogy elôttem írták. Ha magyaráz bólogass, de legyél határozott. Kerek-perec mondd meg neki tômondatokban, hogy értse. Most nem lesz festés. Kész.


És ne aggódj, anyukádnak van igaza. Kifogtál egy fontoskodó, okoskodót, de megtanulod kezelni elôbb-utóbb.

2018. szept. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

Ezt az idióta túlbuzgó pitsát már bocsánat.

Olyan putrikba viszik haza a gyerekeiket sok helyen, ott nem mernek kekeckedni, normális családnál még az ablak rétegébe is beleköt.


Ne aggódj, csak kiröhögnék ilyenekért. Nem tehet semmit.

2018. szept. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%

Hát, nem gondoltam, hogy egyszer örülni fogok az én "leszarós" védőnőmnek, de jobb mint a tied.

Terhességem alatt sosem jött ki, amikor hazajöttünk a kórházból, akkor jött 1x, és akkor is csak a gyerekszobát nézte. Merthogy külön szobában van a fiam születésétől kezdve. Azóta sem jött. 5 éves a fiam.

Státuszok miatt is én keresem.

SZóval nem sok vizet zavar az életünkben.


De ha ilyen lenne, mint a tied, hamar megbeszélném vele, hogy a saját házát alakítgassa, ne az enyémet...

2018. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!