Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Lehet terhességi cukrom a...

Lehet terhességi cukrom a második terhességemnél is?

Figyelt kérdés
Első babánál terhességi cukrom volt, ez már 8 éve volt. Most ismét babát várunk, az első trimeszter végén járunk. Vettem vércukorszintmérőt, de ha napjában többször is mérem a cukrom, akkor se megy 6 felé. Akkor nem vagyok cukros? Mik a megfelelő értékek?
2018. nov. 15. 01:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Megfelelő vércukorszint-tartományoknak minősülnek az alábbiak:

Étkezés előtt: 3,5–5,4 mmol/l

Étkezés után 1 órával: < 7,0 mmol/l

Étkezés után 2 órával: < 6,1 mmol/l

2018. nov. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Ha korabban mar volt terhessegi cukir, akkor nagyobb az esely, hogy a kesobbi terhessegnel is lesz, de nem biztos.

A terhessegi diabetesz oka hormonalis, tehat a terhesseg elorehaladtaval alakul ki. Ezert van, hogy nem egybol az elejen van a cukorterheles, hanem a 25. het kornyeken, vagy nehany hettel korabban is nezik mar, ha korabban elofordult.

Neked mikor kell menni eloszor emiatt vervetelre?


Ha ilyen ertekeket mersz, akkor valoszinuleg most meg rendben van, de sajnos ez nem azt jelenti, hogy vegig igy is marad, igazabol a kovetkezo 2 honapban meg siman kialakulhat.

De remeljuk meguszod most. :)

2018. nov. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Simàn lehetsz később is.

Nekem a másodiknál a rendes mérés jó volt, viszont a 36. héten elküldött cukorprofilra az orvos, mert hogy az elsőnél gdm-em volt, hát itt már inzulin is kellett a diéta mellé szülésig

2018. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!