Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az elso terhessegemnel cukros...

Az elso terhessegemnel cukros lettem. Megint terhes vaguok 4 hetes. Mar elojohet ilyenkpr a terhessegi cukor? Vagy ne dietazzak mar?

Figyelt kérdés
tegnap ota nem nagyon merek enni szenhidrat dus kajakat de alig van itthon dietas kaja. sok zoldseg meg hasonlok igynem sokmindent ettem. majd ma veszek minden ehetot.De lehetseges hogy mar ilyenkor kijon??
2016. ápr. 19. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a második gyerekemmel magas volt az érték a terhelésen, bár még épp a referencián belül. Már akkor mondta az orvosom, hogy fogjam vissza a szénhidrátot.

A harmadikkal GDM-es lettem, a terhelés utáni időszakot 180g CH-val csináltam, úgy rendben voltak az értékeim, a szülés után évente jártam kontrollra, rendben voltam.

Most a negyediket várom, és az orvosom azt mondta, hogy azonnal a 180g CH-s diéta legyen, mert "az a biztos".


Eléggé kínlódom, mert hányingerem van, hányok is, és kívánós vagyok, persze sokszor olyat, amit nem lehet...


Kérdezd meg az orvosodat.

Én annyi "hibát" követtem el, hogy hirtelen álltam át a diétára, és emiatt egyszer rosszul lettem.

Fokozatosan kell, először elhagyod a cukrokat, aztán csökkented a mennyiségeket a diétának megfelelően, 1-2 hét alatt. Feltéve perze, ha Neked is ezt javasolják.


A másik verzió, hogy 16 hetesen elküldenek terhelésre, és ott kiderül, hogy jók-e az értékeid.


Nekem a diabetológián azt mondták, hogy nem feltétlenül alakul ki minden terhességnél, mondjuk akiket én ismerek, azoknál mindnél volt, és hát nálam is látszik a tendencia, kockáztatni meg nem akarok, sem a baba, sem a saját érdekemben...

2016. ápr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első terhességemnél 26.héten magas érték jött ki .160 g -os diétán voltam és hetente jártam be ellenőrzésre.Most várjuk a babát volt egy előrehozott terhelésem a 16.héten mert sokszor voltam rosszul szédültem elgyengültem és jobbnak látta az orvos megnézetni.Jó lett.Tegnap 25 hetesen megcsinálták megint és tökéletes 6,8 ,értékem lett..A várképpen.is jó.Szóval nem feltétlenül jön elő ismét a terhességi diabétesz.Nem diétáztam előtte.
2016. ápr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elözö terhességemnél cukros lettem, most voltam a 24 hetes terhelésen és tökéletes eredményem lett! De még csak 4 hetes vagy... szóval most még nem is alakulhat ki. Nem véletlen a 24 hét körül nézik.
2016. ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 terhességemből a középsővel lettem cukros.Se előtte,se utána. Bár a 3-nál tény,hogy jobban figyeltem mit eszek,és így nem lett gond.
2016. ápr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. szoval nem tudni kijon-e...van cukormerom csak tesztet kell bele vennem es megtudom mi is van ilyenkor. addig is odafigyelek. ettem ma mar mondjuk rizses kajat is remelem nem baj de olyan ehes vagyok a Femobiontol hogy zabalnek egesz nap.
2016. ápr. 19. 16:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Én az elsővel 150g diétán voltam a cukor miatt. Most ahogy kiderült elkezdtem nagyjából a 180g os diétát.
2016. ápr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A doki mar most diétára fogott...
2016. ápr. 21. 22:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor sorstársak vagyunk. :)

első

2016. ápr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!