Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor kell kijönnie a védőnőne...

Mikor kell kijönnie a védőnőnek megnézni az otthonunkat? 36 hetes vagyok, de még nem volt itt.

Figyelt kérdés
Úgy tudom,hogy szülés előtt is kellene jönnie,de eddig még nem jött egyszer sem.
2018. dec. 8. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, mert 38 hetes leszek mire beköltözünk, új település, a mostani akihez járok mondta hogy nem jön ki, mivel nem ide hozzuk a babát.
2018. dec. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nalunk egyaltalan nem jott szules elott, utana is csak egyszer, anikor hazavittuk a babat (ra vagy masfel hettel).

Nagyon sok kismamaja volt, szerintem ilyenre nem volt ideje.

(Meg egyszer akart jonni kb a 3. honapban szules utan, de nem szolt elore es nem voltunk otthon.)

Pedig ket gyerek is volt, a nagyobb is csak egy eves mult, amikor a kisebb szuletett es terhesseg alatt koltoztunk oda, nem ismert bennunket, tehat minden oka meg lett volna hogy jojjon es megnezzen bennunket szerintem.

2018. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindkét babánàl csak 1 héttel a születésük után jött egyszer
2018. dec. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hozzánk kijött pár héttel szülés előtt, olyan 37. hét körül de csak leült a konyhában, nem nézett szét egyáltalán. Max. 5percig volt és már ment is tovább. Ha úszott volna a ház a koszban az sem tünt volna neki fel.
2018. dec. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem jött, csak szülés után. De onnan rendszeresen, előre megbeszélt időpontokban.
2018. dec. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem. Nálunk hetente jár a védőnő a születés utáni 6. hétig, utána havonta. Ez benne is van a gondozási tervben, amit mondkét félnek be kell tartani. Akkor mégis hogy lehet hogy nálatok nem jár?

Terhesgondozásra is kell védőnőhöz járni,nálam az utolsó trimeszterben már házhoz jött, akkor nézte meg a lakást.

2018. dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egész a végén kerek 39 hetesen jött ki. Baba születése után 3x volt kint, elég sokáig bent voltunk ezért jött csak 3x. Most jön még karácsony előtt, akkor 2,5 hónapos lesz a fiam.
2018. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor először mentem a védőnőhöz és kitöltötte a kiskönyvet, bejelentést követően rá 2 hétre kötelezően ki kell jönnie (3. gyereket várom, mindháromnál így volt, hiába ismer már minket régóta). Utána a 2. és harmadik trimeszterben is 1-1szer kijön, benne van a gondozási tervben, amit aláírtál, benne van a gondozási tervben, amit aláírtál.

Szülés után, vagyis ha hazaérünk a kórházból 24 óra múlva kötelező kijönnie. 6 hetes korig hetente, 1 éves korig havonta, 2 éves korig 3 havonta, 6 éves korig évente kötelező neki, erről jelentést is kell írniuk. Akikhez nem jár, kíváncsi lennék, hogy mit ír az ilyen jelentésekbe.

2018. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!