Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti megcsináltattátok a 12....

Ti megcsináltattátok a 12. hetes kombinált tesztet? Mennyibe kerül? Többet mutat mint a genetikai uh? Ez beutaló köteles?

Figyelt kérdés
2018. dec. 11. 10:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%
Mi nem csináltattuk meg, mert csak esélyeket mutat, semmi konkrétat. Ha gond lett volna a genetikai uh-n, akkor mentünk volna tovább, de akkor komolyabb szűrésre.
2018. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és a sok infot is :) sok mindenre választ kaptam:):)
2018. dec. 11. 16:30
 13/14 anonim ***** válasza:
Sajnos ott még nem tart a tudomány, hogy ennyiből konkrétumot is tudjon mondani, de úgy gondolom, egy esély mutatása is több a semminél. Én például olyan vagyok, hogy szeretem előre tudni, ha baj is lesz. Nem vetettem volna el a babámat, de legalább fel tudtam volna készülni a lehetőségre. De nem vagyunk egyformák, van ismerősöm aki úgy fogalmazott, hogy ő annyira akarta a gyereket, hogy akkor is megszülte volna ha két feje van, és semmilyen nem kötelező vizsgálatot nem csináltatott meg. Struccpolitika.
2018. dec. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csináltattam meg egyik gyereknél sem. Mivel 36 vagyok, most elküldtek genetikai tanácsadásra, ahol a megyei kórház legjobb genetikus szakorvosa rendel, ő világosított fel, hogy mivel ennyi idős vagyok, 100%, hogy rossz eredmény jönne ki, tehát mindenképp tovább kellene menni, ami azt jelenti, hogy 20ezer körül lenne a kombinált, utána 75-185ezerig lenne a következő teszt, ami szintén mutathat rossz százalékot, akkor mindenképp kellene a magzatvíz vétel. De mivel jó lett az UH, így szerinte felesleges pénzkidobás és időpocsékolás lenne. Meg szerinte amúgy sincs sok értelme a kombinált tesztnek, mert az életkort is beleveszi, abból ad egy arányszámot, hogy mennyi esélyed lehet, hogy beteg a babád. Lehet, hogy pl. egy 20 évesnek kijön egy alacsony kockázat, 1:1200000hoz, nekem meg 36 évesen kijön egy közepes vagy magas kockázat, pl. 1:400hoz. De mi van, ha 20 éves az az 1 az 1millióból, akinek beteg a babája, én meg abba a 400ba tartozom, akinek makk egészséges... Ezt a doki mondta így, nem én találtam ki.
2018. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!