Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor menjek először dokihoz?...

Mikor menjek először dokihoz? Alkohol fogyasztás ünnepek alatt?

Figyelt kérdés

Tegnap teszteltem pozitív eredménnyel. Nov. 30-án jött meg utoljára. Mikor érdemes dokihoz mennem?

Nem terveztük, így karácsonykor, szilveszterkor fogyasztottam alkoholt. Illetve fájdalomcsillapítót is vettem be pár hete fogfájásra. Ebből ugye nem lehet gond így az elején?


2019. jan. 2. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

"Ebből ugye nem lehet gond így az elején?"


Pont az elején amikor kifejlődik a nulláról mindene a babának, akkor lehet belőle baj, de nyilván ez függ attól is, hogy miből mennyit fogyasztottál, milyen gyakran stb.


Orvoshoz olyan 7-8 hetesen javasolt először menni, mert akkor már biztosan van szívhang is, tehát a te esetedben január 3.-4. hete környékén, ha addig nem jelentkezik semmilyen panaszod.

2019. jan. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Ráérsz 10 hetesen menni!Én 3 hónapos terhes vagyok de ittam egy kis pezsgőt,ettől még baja nem lesz!Ne aggódj,nem lesz semmi gond!
2019. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért a 10 hét már kicsit késő, legalábbis akkor biztosan, ha olyan a genetikai előjegyzés, mint nálunk. 10 hetesen már a 12 hetes genetikára képtelenség időpontot kapni.

Az optimális a betöltött 7. hét. Akkor már látni kell embriót, szívhangot, ha normálisan fejlődik, de még elég idő van a 12 hetes UH-ig is.

A pár hete bevett fájdalomcsillapító nem sokat számít, mivel a menzesz késésénél gyakorlatilag csak 2 hetes vagy, amiből az első hétben még csak összeköttetés sincs az anya és a preembrio között. Az alkohol sem okoz problémát ekkora mennyiségben.

2019. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is 7 hetesen menj eloszor orvoshoz.

Alkoholtol nem lesz semmi baja, marmint ha nem ittad magad a detoxikaloba:)

A gyogyszerekkel viszont nagyon kell vigyazni, foleg az elso trimeszterben, ilyenkor fejlodik ki gyakorlatilag mindene. Azert nem kell megijjednj, az elso hetekben gyakorlatilag meg csak probal kapcsolodni hozzad, de az 5-6.hettol mar nem szabad eros fajdalomcsillapitot bevenni. Nekem az orvosom a rubofent vagy aspirint javasolta.

2019. jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!