Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tudtok olyan esetről, hogy...

Tudtok olyan esetről, hogy GDM-es kismamának a betartott diéta és ha kellett inzulin, akkor ezek ellenére a GDM-re visszavezethető okból beteg babája született?

Figyelt kérdés
Ismerem a GDM vezsélyeit a babára nézve. Az vsizont nem teljesen világos, hogy maga abetegség a veszélyes, akkor is, ha a kismama szigorú határok között tudja tartani a cukrait, vagy az, ha a cukorértékek nincsenek jól ellenőrizve, beállítva, és túl sokszor vagy sokáig magas/alacsony a cukra? Lehetséges, hogy állandóan mért és ellenőrzött, elviekben az elvártnak megfelelő értékek ellenére is beteg lesz a baba?
2019. febr. 8. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Remélem nem. Nem lenne igazságos. Van aki még a diétát se tartja sehogy (tegnap voltam diabon, vigyorogva mesélte egy másik gdm-es, hogy "diéta" címszóval kólát iszik péksüti mellé), mégse lesz baja a gyerekének.
2019. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem. Olyanról tudok, aki nem diétázott rendesen és folyamatosan magas volt a cukra. 9 körüli. A magas vércukorszint veszélyes, nem maga a betegség.
2019. febr. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kedden voltam diétás tanácsadáson, de már előtte 1 hete tartottam a diétát, a védőnő és a GDM-es, IR-es unokatesóm tanácsait követve. A lényeg, hogy tanácsadáson a hölgy azt mondta, hogy ha tartom a diétát, nem lehet gond a babával, nem okozhat betegséget nála.

Amikor a lányom született, császár előzmény miatt be kellett feküdnöm a terhespathológiára. Na, az egyik szobatársam cukorbeállításon volt, de egész nap evett, kekszek, nápolyik, péksütik, gyümölcsök minden mennyiségben, cukros löttyök, aztán csodálkozott, hogy nem akarják hazaengedni, mert nem javulnak az értékei (amik kapott cukrosoknak való ételt, azt kidobálta, mikor nem látták).

Ha betartod az előírt diétát, esetleg inzulin adagolást, akkor nem szabadna gondot okozzon.

2019. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 9. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!