Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a teendő, cukor beteg vagy?

Radish kérdése:

Mi a teendő, cukor beteg vagy?

Figyelt kérdés
Előző héten voltam laborba és 6,5 cukrot mértek nálam az már cukor betegség? mi a teendő? (sajnos túl súlyos vagyok)

2015. márc. 22. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
7 mmol/l-től az (gondolom éhgyomri vércukorszintről van szó.) Kérdés, hogy tényleg éhgyomorra történt-e a vérvétel? Ha igen, a 6.5 emelkedettnek számít, terheléses vércukorvizsgálatot fognak végezni. Ha le tudnál kicsit fogyni, az mindenképp jó lenne, várd meg a vizsgálati eredményt, aztán beszéld meg a további teendőket (beleértve a diétát is) a dokival.
2015. márc. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom ezt ott elmondták.

6.5-es cukor még nem cukorbetegség, hanem a küszöbe. Őszintén szólva nem hiszem ,hogy az orvos,aki beküldött a laborba, nem mondta el mi a teendő, de ha mégsem, akkor keress fel valakit.

Mozogni rendszeresen (akár napi fél óra séta, nem a megerőltetés a lényeg), diétát készíteni és tartani (dietetikussal).

2015. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bementem a házi orvosomhoz a leletekkel, ránézett és közölte hogy oké rendben. Mondom ez így édes kevés, szerencsére van egy házi orvos ismerősünk és ő neki adtam oda hogy nézze át, és ő mondta hogy mi a helyzet.
2015. márc. 24. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!