Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Érdemes elkezdeni a fogamzásgá...

Érdemes elkezdeni a fogamzásgátló szedését, ha 2 éven belül babát szeretnénk?

Figyelt kérdés
2 éven belül szeretnénk babát vállalni, viszont most még korai lenne több okból is (költözés, munkaviszony, stb). 28 éves vagyok, eddig sosem szedtem fogamzásgátlót, de az óvszert már nagyon unjuk. Érdemes lenne 2 évre elkezdeni szedni a fogamzásgátló gyógyszert? Vagy bekavarhat később a babaprojektbe?
2019. márc. 18. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az emberi szervezettől függ.


Én szedtem két évig tabit (jangee, majd lyndinette), ugyanebből az okból mint te. Abbahagytam, vártunk három hónapot az orvosom javaslatára, rá három hónapra pedig megfogant a fiunk.


Unokahugom szintén szedte két-három évig, ennek már két éve, és nem sikerült a baba, meg össze vissza jött meg neki, tabi előtt meg rendszeres ciklusai voltak. Most lett terhes, 10 hetes.


Szóval szerintem ez változó, bekavarhat, meg nem is. Esetleg kérd ki a nőgyógyászod véleményét, lehet javasol valami egyéb fogamzásgátló eszközt.

2019. márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
2.5 èvig szedtem lindynette tablettát,utána 1.5 évig nem jött meg pontosan.
2019. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!