Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Gond, ha a 12. héten tudok...

Gond, ha a 12. héten tudok csak elmenni először a nőgyógyászatra?

Figyelt kérdés

Ma lettem 9 hetes, de mire időpontot kaptam, 12 hetes, 2 napos leszek. Van ultrahang a rendelőben, meg fogják csinálni a genetikai vizsgálatot rendelési időben, vagy arra majd új időpontot fognak adni? Megnézi a tarkóredőt és az orrcsontot, szívet, stb?


Bocsi, ha hülye, vagy egyértelmű a kérdés, de engem most nagyon nyugtalanít a dolog. Köszönöm a választ/válaszokat :)



2019. márc. 18. 23:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A 12 hetes ultrahangra kell a kiskönyv szerintem.
2019. márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A 12 hetes UH-ra vinned kell a kiskönyvedet, plusz ha szeretnèl kombinàlt tesztet, addigra màr be kell fizetned a csekket, mert tőlem a csekkvèget kèrtèk a laborban, anèlkül le sem vettèk volna a vèrt rà! Szerintem azèrt pròbàlj meg elintèzni ilyeneket mèg a 12. hèt előtt. A vèdőnőd nem elèrhető? Ő esetleg tudna segìteni, tanàcsot adni!
2019. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

12-es, a védőnő onnantól veszi "kismama számba", amikor már a nőgyógyásztól megvan a papírja, hogy megállapították a terhességet...


Egyébként az én dokim kifejeztetten azt kéri, hogy ha nincs probléma vagy "negatív előélet", akkor a 8-10. héten menjen először a kismama.

Én a negyedikkel így jártam, hogy a 10. héten mentem volna, de kiderült, hogy a mérete alapján betöltött 12. hét volt már...

Nem volt semmi gond, minden vizsgálatom meglett.


Esetleg most kérhetnél egy időpontot az UHra előre. Megmondod mikor töltöd be, és adniuk kell elvileg.

2019. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Minden nőgyógyászati rendelőben van ultrahang,de nem ott csinálják a 12.heti genetikai uh.-ot.Legalábbis nálunk a 12.hetit,a 20.hetit és a 32.hetit a kórházban csinálják.A rendelőben csak ránéz a doki.Mindenképp előbb kéne menned hogy legyen papírod,amin megállapítsák hogy terhes vagy.Ezzel a papírral mehetsz a védőnődhőz aki kiállítsa a kiskönyvet,amit már vinned kell az uh.-ra is.Nálunk az uh. időpontot is a védőnő kéri.

(3 gyerekes anya)

2019. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Mennék én, csak nincs hamarabb időpont :( Azt hittem a 8. hét végén, hogy felhívom a kartonozót, másnap már mehetek (régen így volt, sőt időpont se kellett) és erre mondták, hogy majd hetek múlva.
2019. márc. 21. 20:53
 16/18 anonim ***** válasza:
Magánba nem tudsz elmenni?Legalább hogy megállapítsa a terhességet és tudjál kiskönyvet kérni a védőnőtől.Mert az kell az uh.-hoz is.Utána járhatsz sztk-ba is.
2019. márc. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Egyet felhívtam, aki a városunkban rendel (ő az egyetlen itt), de csak heti 2 nap rendel és ő 2 nap különbséggel tudna csak időpontot adni, ugyancsak a 12. hétre. De próbálkozok messzebb, hátha. Holnap rendel a védőnő, rákérdezek nála, hátha van ötlete. Köszönöm szépen a választ.
2019. márc. 21. 21:27
 18/18 anonim ***** válasza:

Magán nem jöhet szóba? Én nem lennék nyugodt így. Isten őrizz de lehet nincs is szívhang vagy nem fejlődött ki a baba addig a szervezetedben lesz?!

Nekem a 12. hétig már túl kellett lennem az ekg-n, házi orvoson, védőnőn.

2019. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!