Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Czeizel Intézetben milyen egy...

Czeizel Intézetben milyen egy genetikai vizsgálat?

Figyelt kérdés
Jövőhéten megyek a 12. heti genetikai vizsgálatra, akkor majdnem 13 hetes leszek. Kombinált tesztet is kértem. Valaki leírná a pontos menetét? Hasi uh vagy még hüvelyi? Mennyi idő? A vérvétel eredménye mikor lesz meg? Köszönöm szépen :)
2019. márc. 25. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bemész, kitöltesz egy papírt az adataidról, utána van egy vérvétel, majd egy hasi UH. Utána fizetsz. Kb 2-3 óra mire megvan az eredmény.
2019. márc. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta. Kitöltesz egy papírt az adataidról, majd elhívnak vérvételre.


Vérvétel után hasi uh, 12. héttől elvileg csak hasi uht csinálnak mindenütt, ahogy ott kész vagy, leültetnek, és nekem csak egy órát kellett várnom pl., gondolom "forgalomtól" függ, míg megvan az eredmény.


Amint megvan a kombinált teszt eredménye, egy biológus kishölgy elmagyarázza hogy mi mit jelent az eredményen.


Aztán a recepción fizetsz :)

2019. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes leírást :) még egy kérdés, hogy Ti mennyit fizettetek? Nekem a kettő együtt 43000 Ft lesz.
2019. márc. 25. 13:07
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Ebben a hónapban voltunk mi is, pont 13. héten.


8:30-ra volt időpontunk, de mondták, hogy a vérvétel miatt menjünk kicsit hamarabb, így kb 8-ra érkezünk)

Éhgyomor, telt hólyag szükséges. Tehát ne reggelizz, csak vizet igyál.


A recepción kapsz egy adatlapot, azt kitöltöd a váróban, viszed magaddal az ultrahangra.

Előtte van egy pár perces vérvétel egy másik teremben, de szónak és elkísérnek (1 ampulla, nem vészes)

Visszamész a váróba és időpontra behívnak név szerint az orvoshoz.

Hasi Ultrahang lesz, kb 15-20p

Mindent megnéz a gyereken, mindent elmond.

Apuka is bemehet veled, ő a kanapéra ül, te az ágyon fekszel. Tévén kivetítik az ultrahang-felvételt, így mindenki láthatja :)

A vizsgálat végén kapsz egy klassz képet és kérheted a teljes felvételt pendrive-on is.

A recepción fizetsz, megkapod a leletet (spirálozott eredmény) mi ezek után távoztunk, később (2-3óra) sms-ben kaptam egy kódot, amivel szintén letölthettem egy eredményt a honlapról.


Ez volt a kombinált teszt (41ezer + 2ezer a pendrive felvétel), alacsony lett nálunk a kockázat, így már vizsgálatra nem volt szükség.


Jövő hónapban megyünk a 20. hetire, valami hasonlóra számítok (vérvétel nélkül persze :)

2019. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Iszonyatosan félek a vérvételtől már jeleztem feléjük, hogy sajnos van ilyen problémám. Azt mondták, hogy fel vannak készülve mindenre. Viszont direkt kérdeztem, hogy ehetek e és azt mondták, hogy igen. :O

2019. márc. 25. 14:28
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Igazad van, tényleg nem éhgyomorra kell menni :D

Nekem is biztos mondták, csak nálam rögzült a vérvétel-éhgyomor kombináció

ne félj, tényleg semmi gond nem lesz

2019. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell éhgyomorra menni. Egyébként semmilyen vérvételre nem kell, csak ahol cukrot is néznek. Itt ilyesmi nem történik, szóval egyél-igyál nyugodtan.
2019. márc. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyosak vagytok :) szurkoljatok :))
2019. márc. 25. 15:54
 9/10 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott még egy kérdés, hogy ha szeretném pendrive-ra kiíratni a uh-t akkor vinnem kell új pendriveot? Olvastam, hogy 2000 Ft de ebbe benne van az is vagy csak, hogy kiírják?
2019. márc. 26. 11:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vinned, ott adják a pendriveot
2019. márc. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!