Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Bejelentett LAKCÍM nélküli...

Bejelentett LAKCÍM nélküli terhes gondozás lehetséges?

Figyelt kérdés
Budapesten lakok februártól a kisfiammal és a párommal. Ő már korábban is itt lakott albérletben. A bérleti szerződésen rajta vagyunk, de a főbérlő nem akar bejelenteni. Vidéki lakcímünk van ami nagyon messze van innen. Fogja ez befolyásolni a további dolgokat vagy megfelel ha szerepelünk a szerződésen.
2019. jún. 19. 11:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
Nem felel meg a szerződés. Az sztk meg ha épp rossz kedve van az ott ülő Marikának, akkor simán hazaküld, hogy menjél ott orvoshoz. Engem egy ideig simán elláttak, aztán 20 hetesen, mikor bementem gyógyszert íratni, kidobtak, mint macskát ....ni.
2019. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Van bejelentett lakcímed. Akinek nincs, az hajléktalan.

Egyébként semmi problémát nem fog jelenteni. A tényleges tartózkodási cím szerinti védőnőnél kell jelentkezned. Nem kell papír róla.

(Én se voltam bejelentve oda ahol laktunkl

2019. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Nem kell papír

Ahhoz kell menni, akihez a tényleges tartózkodás alapján tartoztok, hiszen neki ki kell mennie a terhesség alatt és a babához is a születés után.

2019. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Helyenként vàltozó mi a szokás. Ahova én jártam gondozásra, csak a saját körzetükbe tartozó kismamákat fogadták. Nagyjából 2 hónappal előtte költözünk oda. A lakcím kártyán még nem szerepelt az a cím, csak az állandó, ami 180 km-re van. Hiába mondtam, hogy már két hónapja itt lakom, azt mondták, ha a lakcím kártyával nem igazolom, nem tudnak fogadni.
2019. jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Én pld 2 éve szültem kb 100km a bejelentett lakcímemtől és a mai napig csak ideiglenes a lakcímem ahol élünk, ennek ellenére (és, hogy amúgy nagyon sok kisgyerek van) simán elláttak bennünket.Itt van a védőnőnk és a gyerekorvosunk is.Annyi ,hogy minden papírra rá kell írni az állandó lakcím mellé az ideiglenes tartózkodási címet is.A kutya nem ugatta, hogy ez így ne volna jó és soha nem merült fel bennük, hogy elküldjenek bennünket vagy akármi.Annyi, hogy a bejelentett lakcímem szerinti védőnőnek küldtek értesítést, hogy ,,átvettek" kismamának magukhoz.
2019. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%

Bejelentett lakcím nélkül csak a jóindulatukban bízhatsz. Most két helyen is voltam sztkban (egyszer kísérőként) és mindkét helyen volt aki lakcím nélkül próbálkozott. Hát el is hajtották. Aztán ment a sápítozás, hogy de máshol ellátták. Hát itt nem. Ilyen ez sajnos.

Amúgy meg ezt a bejelentést nem a tulajdonosnak kell intézni, hanem nektek. Nem fog emiatt az okmányirodában ülni fél napot.

Van szerződésetek, akkor bebattyogsz a helyi kormányablakba viszed a papírt, azt bejelentkezel tartózkodási helyre az albiba. Probléma megoldva.

Őszintén a tulaj helyében én sem intézném el helyetted. Ott a szerződés. Tartózkodási helyet meg tudod vele adni.

2019. jún. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Hű úgy látom helyenként elég változó a dolog. Antiszem felperesek egy családsegítő szolgálatot, hogy ezen a területen mi a helyzet?

Sajnos nem olyan egyszerű bejelentkezni, mivel a tulajdonos nem szeretné, hogy be jelentkeztünk. Gondolom volt előző bérlő akivel gondok voltak vagy valami. Én még személyesen csak egyszer találkoztam vele a párom intéz mindent. Amit tudok, hogy ő nem fog ide bejelenteni gyerekkel főleg sehova nem jelentenek be szivesen. A szerződést eddig mindenhol el fogadták csak a szüléstől és a gyerek papírjainak intézésétől tartok, hogy az menni fog e. De azt hiszem ezek szerint területileg kell utána néznem, hogyan lehetne ezt elintézni.

Azért köszönöm a válaszokat rendesek vagytok.puszi

2019. jún. 19. 12:51
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, szerintem nem arra utalt a kérdező, hogy a főbérlő nem hajlandó helyette elmenni az okmányirodába, hanem hogy nem járul hozzá, hogy az ő lakása legyen az ideiglenes lakcímük. A lakcímbejelentőt alá kell íratni a tulajdoni lap szerinti tulajdonossal és ha van, haszonélvezőkkel is.
2019. jún. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. Igen ahogy leírtad pontosan ez a probléma.
2019. jún. 19. 13:06
 10/22 anonim ***** válasza:
55%

Kitöltött lakcímbejelentő lap, melyet a szállásadónak és a bejelentésre kötelezettnek saját kezűleg alá kell írnia (nincs szükség a szállásadó általi hozzájárulásra, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal, vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja, vagy ha a szállásadó a lakcímbejelentéshez elektronikus kapcsolattartás útján előzetesen hozzájárult).

A kérdezőnek van szerződése, mehet oda azzal!

2019. jún. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!