Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 12 hét után elvégzett terhessé...

12 hét után elvégzett terhességmegszakítás jobban befolyásolja a későbbi teherbeesési lehetőségeket mintha előtte lett volna?

Figyelt kérdés

Igazából mi nagyon szerettük volna ezt a babát. Van már egy 3 éves kisfiam, testvért szeretnénk neki. De sajnos a 12.heti genetikai uh-on magas tarkóredőt mértek és nem volt látható az orrcsont. A kombinált teszt sem lett jó, de a mi esetünkben azt mondták arra ne is adjunk..

Még várjuk az amnio eredményét, de nem sok jóval kecsegtettek a genetikai tanácsadáson. Megbeszéltük, hogy ha beteg nem tartjuk meg. Magunk miatt és a már meglévő egészséges gyermekünk miatt sem. (Ezért ne ítéljetek el, gondolatban és szóban is ezerszer végigjátszottuk, minden lehetöséget figyelembe véve.)

De persze még mindig reménykedünk benne hogy valami csoda folytán mégis egészséges lesz.


Most viszont eszembe jutott hogy mi van h mégsem?! Megvárjuk a műtét utáni kiírt időpontot a teherbeeséssel, de vajon nehezíti majd a későbbi gyerekvállalást?

Vagy nincs különbség olyan mértékű?


Nem vagyok szívtelen hogy most ezen gondolkozzak..de eszembe jutott és megnyugtató volna tudni erről valamit.


2020. ápr. 29. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Később kezdhettek esetleg újra tesó projektben ügyködni.Lelkileg sem baj ha feldolgozzátok.Viszont még ne engedd el ezt a babát,tudom a genetikai tanácsadáson sokkal többet látott, tapasztalt emberek statisztika alapján elmondják mi várható.De az ismeretségi körömbe csak 2 emberről tudok, akinek magas volt a tarkóredő+ rossz volt a kombi tesztje és alacsony kockázat miatt tovább kellett menniük amnióra.Mindkettejüknek teljesen egészséges babája született.Hátha, kicsit bízzatok még ebben is.
2020. ápr. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, elírtam.Magas kockázat miatt kellett amnióra menniük.
2020. ápr. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz nehezebb, csak egy kicsit a méretek miatt komplikaltabb a műtét.


Nagyon sajnálom, de én is ezt a döntest hoznám.

Tudom milyen a genetikai tanácsadáson ülni, bar mi jó híreket kaptunk, de előtte ugyanígy lejátszottuk a folyamatokat.

Dudni kell, hogy ez a 18. Héten volt nálunk már, tehát nekem szülni kellett volna.

2020. ápr. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! És a megértést is!

Természetesen nagyon bízunk a legjobbakban!!! De annak is örülök valahol hogy a mai tudománnyal nagyjából biztosra ki lehet szűrni ha egy magzat betegséget hordoz!

Mi bízunk benne hogy mégsincs semmi gond, de azért jó tudni hogy egy esetleges ilyen műtét után is van még remény!


Nem igérem hogy megírom mi lett az eredmény, mert ha mégis gond van akkor azt épp elég lesz feldolgozni, ha pedig mégsincs akkor azt hiszem hogy csak csendben merünk majd örülni az elkövetkező időkben.

Minden jót nektek!

2020. ápr. 30. 13:04
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Sajnos igen. De reméljük, hogy mégis egészséges. Kívánom, hogy minden rendben legyen!
2020. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden rendben lesz.
2020. máj. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ötösre ne hallgass, mindenhova odaír valami negatívat.


Nem befolyásolja a későbbi teherbeesest, ha komplikációmentesen zajlik.

2020. máj. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Virag1120 válasza:
6%
Szia! Ezek a tesztek egyáltalán nem biztonságosak, sajnos az orvosok gyakran rámondják már csekély kockázatra is, hogy beteg a baba, hogy ne perelhessék be. Egy Down-szindrómás baba élhet teljes életet, az sem mindegy, hogy milyen mértékű a károsodása (ha igaz). Az én Öcsémre is azt mondták, Down-os, a Szüleimnél gondolatba sem került az abortusz, teljesen egészséges. Imádkozom Értetek! <3
2020. máj. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Az orvosi diagnózis nagyon gyakran téves, és a sérülés lehet, hogy nagyon minimális. A genetikai öröklődési vizsgálatokon alapuló abortuszok kétharmad része olyan babákat pusztít el, akik egyáltalán nem sérültek. Több egészséges babát ölnek meg, mint amennyi sérültet! A mai modern egészségügyben már nagyon sok sérülést korrigálni lehet, mint például a nyúlszájat.


Egy ilyen kisgyermek édesanyja a következőt írta: "


"Milyen társadalomban élünk, ha már egy ilyen apró arcdeformitás is, amit műtéttel könnyen korrigálnak, olyan rendellenesnek mondott, hogy abortuszra ítéli a gyermeket miatta?"


A fogyatékos gyermekek leggyakrabban boldog gyermekek. Mindig drágák és általában szeretnek élni. Fontos tény, hogy


egyetlen értelmi fogyatékos gyermekek szülei által létesített szervezet sem szorgalmazta még az abortuszt.


A fogyatékos gyermekek nem szociális terhek, és az okos és normális emberek nem feltétlenül szociális juttatások.

2020. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!